• انتشار: 30 نوامبر 2015
  • ساعت: 14:43
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4771
پرینت
معاون دوم ریاست جمهوری:

قوه مجریه به طور درست قانون را تطبیق نکرده است

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری می گوید که قوه مجریه در سال های اخیر به طور درست قانون را تطبیق نکرده و به آن احترام نگذاشته است.

 

آقای دانش این گفته ها را در صحن علنی مجلس که به خاطر معرفی اعضای کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی و یک عضو دادگاه عالی به مجلس نمایندگان امده بود، ایراد کرد.

معاون دوم ریاست جمهوری امروز دوشنبه یک عضو دادگاه عالی و شش عضو کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی کرد.

عبدالحسیب احدی به عنوان عضو دادگاه عالی و محمد قاسم هاشم زی، ابوبکر متقی، عبدالله شفایی، عبدالروف هروی، غزال حارث و محمد عارف حافظ را به عنوان اعضای کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی معرفی کرد.

آقای دانش ضمن درخواست رای اعتماد برای افراد معرفی شده؛ از اعضای کمیسیون خواست که اصلیت قانون را درک کنند و اعمال سه قوه به خصوص قوه مجریه نظارت دقیق داشته باشند.

او اظهار کرد، از جمع قوای سه گانه، قوه ی مجریه همواره مود انتقاد بوده است و نظارت شجاعانه اعضای کمیسیون می تواند انتقادها را کاهش دهد.

گفتنی است که این اولین بار است در حکومت وحدت ملی است که اعضای کمیسیون نظارت بر تطبیق قانون اساسی به مجلس معرفی می شوند اما یک عضو زن دادگاه عالی قبل تر معرفی شده بود ولی رای اعتماد نگرفته بود.

انیسه رسولی اولین عضو زن دادگاه عالی بود که رای اعتماد نگرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.