بین الملل

قندیل بلوچ که بود؟ مدل پاکستانی مشهور که به قتل رسید

در حالی که شبکه های اجتماعی هم اکنون به مرگ او بسیار پرداخته اند، کم تر کسی توجه کرده است که قندیل بلوچ که بوده و چگونه خود را به این شهرت و توجه عموم رساند.

قندیل بلوچ که نام واقعی او فوزیه عظیم است شهرت خود را پس از آن کسب کرد که تصمیم گرفت ویدیوها و عکس های سلفی از زندگی اش را در فضای مجازی هر روز و هر لحظه منتشر و یا به قول کامپیوتری ها آپلود کند.

روزنامه پاکستانی دیلی در گزارشی نوشته بود که قندیل بلوچ پیش از آنکه به شهرت برسد، زندگی سختی داشته است. سکونت اصلی او منطقه ای در دره غازی خان بنام شاه صدر الدین است. پدر و مادر او ۵ فرزند داشتند و او تنها دختر خانواده است.

نقطه عطف زندگی قندیل بلوچ زمانی بود که نامزدش او را فریب داده و ترک کرد و قندیل بلوچ تصمیم می گیرد که زندگی مستقلی برای خودش بسازد و محتاج کس دیگری نباشد. او برای مدتی به عنوان مهماندار اتوبوس ها کار می کرد، اما خیلی زود پاکستان را به مقصد آفریقای جنوبی، خاورمیانه و سپس اروپا ترک کرد.

اما قندیل بلوچ پس از بازگشت به پاکستان زمانی به شهرت رسید که وی در اتاق هتلی به دیدار یکی از شخصیت های مذهبی مشهور پاکستان به نام مفتی عبدالقاوی رفته بود.

عبدالقاوی موضعی محافظه کارانه در برخورد با زنان دارد و گفته می شود که قندیل بلوچ برای کسب راهنمایی به دیدن این شخصیت مذهبی پاکستانی رفته بود.

قندیل بلوچ که در اتاق هتل با مفتی عبدالقاوی تنها هم بود عکس های سلفی و ویدیوهایی از دیدارش را در فضای مجازی منتشر کرد که سبب شد فضای مجازی و رسانه ها به سرعت عکس ها و فیلم های او را بازتاب دهند.

پس از آن، قندیل بلوچ در گفتگو با یکی از رسانه های پاکستانی گفت که مفتی عبدالقاوی عاشقش شده و او امیدوار است به زودی مفتی عبدالقاوی به خواستگاری او بیاید.

در همین حال اما، مفتی عبدالقاوی صحت این گونه ادعاها و گزارش ها را رد کرد و گفت که قندیل مانند دخترش می باشد و هدف دیدارشان تنها این بوده که او را به راه راست راهنمایی کند.

اما کسی به حرف های او توجهی نکرد و مفتی عبدالقاوی سمتش را که رئیس یک سازمان مذهبی بود پس از این گزارش ها از دست داد.

در اوایل سال جاری میلادی نیز، یکی از پست های او در فیس بوک بسیار بازتاب یافت. او در صفحه فیس بوکی اش نارندرا مودی نخست وزیر هند را تهدید کرده بود که اگر پاکستانی ها ناراحت شوند، او و کشورش را نمی بخشند.

درست یک ماه بعد، قندیل بلوچ یک پست جنجالی دیگر در فیس بوک گذاشت که توجه ها را به خود جلب کرد. وی در صفحه فیس بوکی اش نوشته بود که اگر پاکستان بتواند در بازی های جهانی بیست دوره کریکت، کشور هند را شکست دهد، خودش را مقابل دوربین لخت کرده و رقص می کند. (استریپ دانس)

قندیل بلوچ شهرتی دو قطبی در پاکستان یافته بود، به طوریکه منتقدان و طرفداران یکسانی داشت. اما بالاخره تراژدی مرگ او همگان حتی منتقدان همیشگی او را شوکه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا