• انتشار: ۲۲ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۵۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 56612
پرینت
نشست فوق العاده نمایندگان با مسئولین ارشد امنیتی

قناعت نمایندگان در مورد عدم اجازه به فرود هواپیمای حامل رئیس مجلس پاکستان در کابل کسب نشد

مجلس نمایندگان در ارتباط با عدم اجازه به نشست هواپیمای حامل اسد قیصر رئیس مجلس پاکستان در فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل مسئولان ارشد امنیتی را در یک نشست فوق العاده فرا خواندند اما قناعت آنها حاصل نشد.

مجلس نمایندگان در یک نشست فوق‌العاده با مسئولان نهادهای امنیتی و مسئولان میدان هوایی حامد کرزی، چگونگی اجازه ندادن به فرود هواپیمای حامل هیأت پارلمانی پاکستان را بررسی کرد.

در اعلامیه‌ی دفتر معاون اول مجلس نمایندگان آمده است این نشست روز (شنبه، ۲۱ حمل) با حضور میررحمان رحمانی رییس مجلس، احمدجاوید جیحون معاون اول مجلس، نجیب‌الله ناصر معاون دوم مجلس و رییس عمومی دارالانشای مجلس برگزار شد.

یاسین ضیا سرپرست وزارت دفاع، حیات‌الله حیات سرپرست وزارت داخله، احمدضیا سراج رییس عمومی امنیت ملی، رییس اداره هوانوردی ملکی و رییس میدان هوایی نیز در این نشست حضور داشتند.

به نقل از اعلامیه، مسئولان در این نشست مانع اصلی در برابر فرود هواپیمای هیأت پارلمانی پاکستان به ریاست اسد قیصر رییس پارلمان آن کشور را «مشکل تخنیکی»‌ عنوان کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی دفتر معاون اول مجلس نمایندگان تأکید شده است توضیحات ارائه شده از سوی مسئولان امنیتی، قناعت رییس و اعضای مجلس نمایندگان را فراهم نکرده و تصمیم گرفته شده تا این موضوع توسط یک هیأت منتخب مجلس بررسی شود.

این درحالی است که قرار بود اسد قیصر، رییس مجلس نمایندگان پاکستان روز پنج‌شنبه هفته‌ی گذشته در رأس یک هیأت ۱۶ نفری به دعوت رسمی مجلس نمایندگان افغانستان به کابل بیاید،‌ اما به هواپیمای حامل آقای قیصر که وارد فضای کابل شده بود، اجازه‌ی فرود داده نشد.

به دنبال آن وزارت خارجه‌ی افغانستان اعلام کرد به دلیل کشف مواد منفجرناشده‌ی دوران جنگ در جریان ساخت‌وساز در ساحه‌ی میدان هوایی کابل، تمامی پروازها متوقف شد و به هواپیمای حامل هیأت پارلمانی پاکستان نیز بنابر همین دلیل اجازه‌ی نشست داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.