• انتشار: ۱ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۱۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59692
پرینت

قطر: مقامات هندی با طالبان دیدار کرده اند

نماینده ویژه قطر در امور مبارزه با تروریزم و حل درگیری می گوید مقامات هندی با طالبان دیدار کرده اند چون طالبان بخش مهمی از دولت آینده در افغانستان خواهد بود.

مطلق بن ماجد القحطانی نماینده ویژه وزارت خارجه قطر در امور مبارزه با تروریزم و حل درگیری روز گذشته گفت جانب هند به این دلیل با طالبان دیدار کرده است که این گروه بخش مهمی از آینده دولت افغانستان خواهد بود.
القحطانی گفت: من می‌فهمم که مقامات هندی سفری برای صحبت با طالبان داشتند. چرا؟ نه به این دلیل که همه باور دارند طالبان (افغانستان) را تصرف می‌کند، بلکه به این خاطر که طالبان بخش مهمی از آینده افغانستان هستند یا باید باشند.
نماینده ویژه قطر افزود اگر هر نشستی صورت می‌گیرد، باید به این دلیل اصلی تشویق طرف‌ها برای حل اختلافات از طرق صلح‌آمیز باشد.
وی بیان داشت اکنون فرصت طلایی برای تشویق تلاش‌ها در جهت صلح در افغانستان است، در غیر این صورت، قطر هیچ‌گروهی را که از طریق زور کنترول کشور را به دست گیرد، به رسمیت نخواهد شناخت.
نماینده ویژه قطر تأکید کرده است که افغانستان نباید به جنگ نیابتی بین کشورها تبدیل شود و افغانستان باثبات به نفع هند و پاکستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.