اجتماعی

قطر: در مورد کنترل عملیاتی میدان هوایی کابل با ترکیه گفت و گو شده است

وزیر امور خارجه قطر گفت مذاکرات با ترکیه در مورد برعهده گرفتن کنترل عملیاتی میدان هوایی کابل جریان دارد.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی که روز گذشته در انجمن دیالوگ مدیترانه سخن می گفت افزود تمام جوانب بازگشایی کامل میدان هوایی کابل با مقامات ترک در میان گذاشته شده است.

این در حالی ست که شرکت های هواپیمایی پروازهای خود به میدان هوایی کابل را در آخر ماه آگوست متوقف کردند. در هفته های اخیر اما تعدادی محدود از پروازهای تجاری به شمول «کام ایر، آریانا ایرلاینز و پی آی ای» پاکستان به میدان هوایی کابل انجام می شود. شرکت هواپیمایی قطر ایرلاینز نیز پروازهای منظم به میدان هوایی کابل داشته است.

آل ثانی در عین حال تاکید کرد قطر تمام تلاش خود برای بازگشایی کامل میدان هوایی کابل را انجام داده است.

وی افزود:«در دو بخش ارزیابی نیازمندی های میدان هوایی کابل برای بازگشایی کامل و توافق مدیرت میدان هوایی کابل برای بازگشایی در آینده» کار نزدیک با امارت اسلامی جریان دارد.»

مقامات اداره هوا نوردی ملکی امارت اسلامی اعلام کرده اند در قرارداد با یک کشور خارجی در مورد میدان هوایی کابل منافع ملی در نظر گرفته خواهد شد.

سید امان الله احمدی، سخنگوی اداره هوا نوردی ملی امارت اسلامی گفت تاکنون هیچ قرار دادی در مورد میدان هوایی کابل امضا نشده. شرایط ما با در نظرداشت منافع ملی به شرکت های خارجی ارائه شده است. اگر شرکت ها منافع ملی ما را برآورده کند، قرارداد را با آنها امضا خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا