کمک های جامعه جهانی

«قطار مهربانی» ترکیه حامل ۷۴۸ تن کمک های بشردوستانه عازم افغانستان شد

رسانه های ترکیه گزارش کردند که یک قطار حامل ۷۴۸ تن از کمک های بشردوستانه این کشور برای افغانستان امروز (پنجشنبه ۷ دلو) از انقره حرکت کرد.  

این کمک ها توسط نهادهای مدنی و سازمان های غیردولتی ترکیه و با همکاری و هماهنگی دولت و اداره راه آهن این کشور جمع آوری شده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه پیش تر دستور داده بود که یک قطار تحت عنوان «قطار مهربانی» حامل کمک های بشردوستانه به افغانستان اعزام گردد.

این قطار ۴۶ واگن دارد که حامل مواد غذایی، لباس، کمک های زمستانی و تجهیزات و مواد صحی می باشد.

سلیمان سویلو وزیر داخله ترکیه در مراسمی که به همین منظور هنگام عزیمت قطار در شهر انقره برگزار شده بود، گفت: «ما کشوری هستیم که طی ۴ سال گذشته بیشترین کمک ها را کرده ایم. گرچه امریکا و اروپا ثروتمندتر از ما هستند اما ما فرزندان ملتی هستیم که در قلب و حساسیت به این گونه موضوعات ثروتمند می باشیم.»

این قطار در یک سفر ۱۶ روزه از خط آهن ترکیه وارد خط ریلی ایران می گردد و سپس به واگن های ترکمنستان انتقال می یابند و در نهایت در مرز تورغندی میان افغانستان و ترکمنستان به جانب افغانستان تحویل می گردد.

این کمک ها در حالی به افغانستان ارسال می گردد که بسیاری از شهروندان کشور از توزیع ناعادلانه کمک های جهانی سخن می گویند.

بسیاری از شهروندان با ارسال پیام و تصاویر گوناگون از مناطق شان به خبرگزاری رها از فساد گسترده و خویش خوری هنگام توزیع این کمک ها پرده برداشته اند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا