اقتصادِتیتر یک

قرقیزستان گزارش ها در مورد ارسال تیل به افغانستان را تکذیب کرد

روز دوشنبه هفته جاری (۲۲ قوس) خبرگزاری دولتی باختر به نقل از آمر نفت و گاز ولایت کندز گزارش کرده بود که اولین محموله نفتی قرقیزستان به میزان حدودی ۶۰ تن پس از ده سال از گمرک شیرخان بندر کندز وارد افغانستان شده است.

افغانستان با قرقیزستان مرز مشترک ندارد، به همین منظور اعلام شده بود که محموله نفتی قرقیزستان با عبور از خاک تاجیکستان از طریق شیرخان بندر ولایت کندز وارد افغانستان شده است.

اما کمیته خدمات مرزی اداره امنیت ملی قرقیزستان امروز پنجشنبه (۲۵ قوس) اعلام کرد که این گزارش ها صحت ندارد و براساس دستور کابینه این کشور تمامی عبور و مرور افراد، کالاها و وسایط نقلیه در مرز میان تاجیکستان – قرقیزستان از تاریخ یکم ماه مارچ سال جاری میلادی تاکنون به صورت موقت مسدود است.

براساس دستور کابینه دولت قرقیزستان، صادرات نفت و محصولات نفتی از جمهوری قرقیزستان به خارج از این کشور به صورت موقت ممنوع است.

پس از گزارش خبرگزاری باختر مبنی بر ورود تیل از قرقیزستان به افغانستان از طریق بندر شیرخان بندر در ولایت کندز، رئیس اتحادیه تیل فروشان قرقیزستان نیز اعلام کرد که هیچ عضو این اتحادیه اقدام به ارسال این محموله نکرده است و به دنبال معلومات در این خصوص خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا