• انتشار: 7 آوریل 2020
  • ساعت: 13:46
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43307
پرینت

قربانیان کرونا در امریکا از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت

با افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در امریکا اکنون این کشور پس از ایتالیا و اسپانیا در جایگاه سوم قرار گرفته است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۳۶۰ هزار نفر گذشت و قربانیان این ویروس در ایالات متحده به بیش از ده هزار نفر رسید.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز آمریکا ۱۱۵۰ نفر در ایالات متحده بر اثر آلوده شدن به ویروس کشنده کرونا طی شبانه‌روز گذشته جان خود را از دست داده‌اند.

۳۴۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا به صورت رسمی در امریکا به ثبت رسیده است و تاکنون ۱۰ هزار و ۳۳۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری COVID-19 از دست داده‌‌‌اند.

بدین ترتیب قدرتمند‌ترین کشور جهان هم اکنون پس از ایتالیا و اسپانیا، جایگاه سوم را از حیث شمار جان باختگان ناشی از ویروس کرونا به خود اختصاص داده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در امریکا در حالی به صورت روزانه افزایش می یابد که این بحران هنوز به محله پیک یا اوج خود در ایالات متحده نرسیده و بر اساس تخمین مقامات رسمی این کشور انتظار می‌رود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار شهروند امریکایی بر اثر این بحران جان خود را از دست بدهند.

بیماری همه‌گیر «COVID-19» تاکنون جان بیش از ۷۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

شمار جان‌باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است. مقامات آمریکا هم هشدار داده‌اند که این کشور «هفته‌ای بسیار دشوار» پیش رو دارد.

قامات بهداشتی چین اعلام کردند طی شبانه‌روز گذشته هیچ شهروندی از این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا آن‌هم برای اولین بار در ماه‌های گذشته جان خود را از دست نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.