• انتشار: 5 فوریه 2020
  • ساعت: 17:27
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 41453
پرینت

قربانیان ویروس کرونا به ۵۰۰ نفر رسیده است

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۸۸۷ مورد عفونت جدید در داخل چین گزارش شده است که شمار افراد آلوده به این ویروس را به رقم ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر می‌رساند

پس از گذشت یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین، تاکنون دست‌کم ۴۹۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و اقدامات ایمنی و بهداشتی در سراسر جهان به‌طور جدی برای جلوگیری از شیوع بیشتر آن افزایش یافته است.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه ۴ فوریه اعلام کرد ۶۵ نفر دیگر در این روز در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان‌ باختند.

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۸۸۷ مورد عفونت جدید در داخل چین گزارش شده است که شمار افراد آلوده به این ویروس را به رقم ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر می‌رساند.

در خارج از چین نیز روز سه‌شنبه یک مرد ۳۹ ساله هنگ‌کنگی در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد و هفته گذشته نیز یک مورد مرگ در اثر این بیماری در فیلیپین گزارش شد.

ژاپن؛ ۱۰ نفر از مسافران یک کشتی کروز به کرونا آلوده شدند

مقامات ژاپن می‌گویند که ۱۰ نفر از مسافران یک کشتی کروز که در آب‌های یوکوهامای این کشور لنگر انداخته است به ویروس کرونا آلوده هستند. غربالگری پزشکی هزاران مسافر و خدمه این کشتی ادامه دارد.

این اقدام پس از آن انجام شد که آزمایش پزشکی یک هنگ کنگی پس از سوار شدن بر کشتی دیاموند پرنسس مثبت تشخیص داده شد.

این کشتی حامل دو هزار و ۵۰۰ مسافر و هزار خدمه است. ۱۰ فرد آلوده سوار بر این کشتی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. این کشتی به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باقی خواهد ماند.

تاکنون ۳۳ فرد آلوده به ویروس کرونا در ژاپن شناسایی شده‌اند.

طبق گزارش رویترز، در مجموع حدود ۲۳۰ مورد آلوده به این ویروس در ۲۷ کشور جهان غیر از چین تشخیص داده شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.