• انتشار: 7 فوریه 2016
  • ساعت: 10:54
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 6941
پرینت

قرارداد ۱۲ پروژه به ارزش ۱٫۶ میلیارد افغانی در کمیسیون تدارکات تصویب شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور قرارداد ۱۲ پروژه کمیسیون تدارکات ملی را به ارزش ۱٫۶ میلیارد افغانی تصویب کرد و ۴ پروژه را رد و ۹ پروژه دیگر را برای بررسی بیشتر به نهادهای مربوطه ارسال کرد.

این پروژه ها شامل آسفالت سرک به طول ۱۵ کیلومتر در شهر شبرغان، تدارک امور خدمات بازرسی هواپیماها در فرودگاه های هرات و مزار شریف، عرضه خدمات پیشگیرانه صحی در ولایات بلخ، کندهار، هرات، بدخشان، غزنی، کابل و کندز و تمدید ۱۲۰ کیلومتر خط برق در ولایت فراه می شود.

به گفته مسئولان بیشترین هزینه ها مربوط به وزارت های صحت عامه و فواید عامه می شود.

رئیس جمهوری به مسئولین وزارت صحت عامه دستور داد تا اصلاحات و اقدامات لازم را در بخش تدارکات و تقویت ظرفیت تدارکاتی خود در وزارت روی دست یگیرد.

وی همچنان به مسئولین وزارت فواید عامه نیز گفت که تا با مشورت با نهادهای کمک کننده، برنامه ها و پروژه های خویش را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهد و یک برنامه واضح برای اجرایی ساختن پروژه ها و مصارف آنها را برای سال ۱۳۹۵ تدوین کند.

محمد اشرف غنی همچنان تآکید ورزید که به منظور تامین کیفیت بهتر طرح فنی و اجرایی شدن عملی پروژه ها، آن وزارت باید یک نهاد قوی نظارتی را ایجاد و یا استخدام نماید.

رئیس جمهوری ضمن تاکید بر پائین آوردن قیمت پروژه های سرک، بر استفاده  از مواد ساختمانی با کیفیت و همچنان مکانیزم سنجش ظرفیت شرکت های بین المللی و داخلی نیز تاکید ورزید.

کمیسیون تدارکات ملی  تاکنون طی ۴۰ جلسه مداوم خویش حدود ۵۷۲ قرارداد را به ارزش مجموعی بیشتر از ۹۴،۶ میلیارد افغانی تصویب نموده است.

 

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.