• انتشار: 23 دسامبر 2015
  • ساعت: 12:51
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5388
پرینت

قاچاقبران انسان بیش از ۱۰ میلیارد دالر تاکنون درآمد داشته اند

مقامات در سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) می گویند که قاچاقبران انسان از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد دالر از منبع قاچاق انسان به کشورهای اروپایی درآمده داشته اند.

سازمان بین المللی مهاجرت همچنین می گوید که بیش از یک میلیون مهاجر در سال ۲۰۱۵ وارد اتحادیه اروپا شده است، در حالیکه در همین سال تقریبا ۳۷۰۰۰ نفر جان خود را در طی مسیر به کشورهای اروپایی یا از دست داده اند و یا لادرک/مفقود الاثر می باشند.

ویلیام لوسی سوینگ رئیس سازمان بین المللی مهاجرت گفت که این رقم نشان دهنده افزایشی سه تا چهار برابری نسبت به سال گذشته (۲۰۱۴) می باشد، و آمار مرگ و میرهای مهاجران غیرقانونی نیز افزایش چشمگیری داشته است.

سازمان بین المللی مهاجرت و کمیسیریای عالی سازمان ملل برای مهاجرین در بیانیه ای مشترک نوشتند که تقریبا تمامی این مهاجرین از طریق دریای مدیترانه و یا دریای اژه وارد اروپا شده اند، در حالیکه تقریبا نیمی از این مهاجران از سوریه هستند. ۲۰ درصد این رقم را مهاجران افغان تشکیل می دهد و هفت درصد را نیز شهروندان عراقی تشکیل می دهند.

سوینگ افزود که قاچاقبران انسان در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیارد دالر از منبع قاچاق مهاجران به اروپا کسب درآمده کرده اند، که مبلغی میانگین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دالر را از هر مهاجر می گیرند که این مبلغ البته بستگی به مسیر و تعداد افراد خانواده مهاجر نیز دارد.

مقامات در سازمان بین المللی مهاجرت می گویند که قاچاقبران انسان از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد دالر از منبع قاچاق انسان به کشورهای اروپایی درآمد داشته اند.

این مقامات همچنین می گویند که تا ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۵، یک میلیون و پنج هزار و پنجصد و چهار مهاجر (۱،۰۰۵،۵۰۴) وارد کشورهای یونان، ایتالیا، اسپانیا، مالتا و قبرس شده اند که از این میان ۸۱۶،۷۵۲ نفر از طریق آبهای یونان به اروپا آمده اند.

جول میلمان سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت گفت تقریبا غیر ممکن است که تعداد ورود مهاجرین جدید را در سال ۲۰۱۶ پیش بینی کرد.

وی گفت “هرگز گمان نمی کردیم که تعداد مهاجران به این رقم برسد. امیدواریم با این مهاجران به خوبی رفتار شود.”

لازم به ذکر است که آمار ارائه شده از سوی سازمان بین المللی مهاجرت در حالی منتشر می شود که کمیسیریای عالی سازمان ملل برای مهاجرین نیز در گزارش هفته گذشته خود نوشت که آمار مهاجران و بیجاشدگان در سراسر دنیا به رکورد ۶۰ میلیون نفر رسیده است که از این میان یک میلیون نفر وارد اروپا شده اند، و متباقی مجبور به ترک خانه های خود شده و دست به مهاجرت های درون کشوری و یا قاره ای زده اند.

رئیس سازمان بین المللی مهاجرت همچنین علاوه می کند که جنگ در سوریه تنها یکی از علل های افزایش مهاجرت به اروپا می باشد، و رویدادهای دیگری از جمله شیوع بیماری ابولا، گروه تروریستی بوکوحرام در غرب آفریقا، زمین لرزه در نپال و درگیری های لیبی، یمن، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مرکزی، افغانستان و عراق نیز در افزایش این مهاجرت ها سهیم هستند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.