• انتشار: 14 اکتبر 2019
  • ساعت: 17:34
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38657
پرینت
تلاش محب برای حل مشکلات پولیس با نمایندگان

قانون باید عادلانه در حق همه تطبیق شود

حمدالله محب مشاور امنیت ملی برای حل مشکل به وجود آمده بین نمایندگان و پولیس، با اعضای پارلمان و مقام‌های وزارت داخله دیدار کرد.

 آقای محب در دیدار با اعضای پارلمان و مقام‌های وزارت داخله گفت پولیس برای تطبیق قانون در کشور باید با اعضای پارلمان برخورد محترمانه داشته باشد.

او گفت اعضای شورای ملی، از همه بیشتر و خوبتر ارزش قانون را می‌دانند و از آنان خواست برای تطبیق قانون با پولیس همکاری کنند.

به گفته او، هیچ کس حق ندارد به کسی توهین نماید؛ اما پولیس وظیفه دارد قانون را بالای همه یکسان تطبیق کند.

مشاور شورای امنیت ملی از سرپرست وزیر امور داخله و معین ارشد امنیتی خواست تا منسوبین امنیتی را متوجه سازند که اگر مشکلی در جریان وظایف شان بروز می‌کند، از نرمش کار گرفته و با مردم رفتار خوب کنند.

همچنین، نمایندگان مجلس از شورای امنیت ملی کشور خواست که در خصوص توزیع کارت وسایط و سلاح محافظان آنان اقدام‌های سریع انجام شود.

شورای امنیت ملی نیز با توظیف یک هیات گفت این هیات با هیات اداری پارلمان جهت حل مشکلات نمایندگان اقدام عاجل کند.

این در حالی است که مقررات اخیر پولیس مبنی بر بازرسی وسایط زره بدون اسناد و افراد مسلح در سطح شهر کابل، سبب برخورد پولیس با اعضای شورای ملی شده است.

اعضای شورای ملی برخورد پولیس را غیر مسلکی و مغرضانه خوانده‌اند؛ اما وزارت داخله تاکید کرد پولیس برای تطبیق قانون در کشور به ویژه در شهر کابل، جدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.