• انتشار: 28 ژانویه 2019
  • ساعت: 18:03
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 31871
پرینت

قانون اساسی و استقلال افغانستان هرگز قابل مذاکره نیستند

امر الله صالح نوشته است که ارزش های افغانستان شمول مانند تمامیت ارضی و خاک، حاکمیت یگانه و ملی، قانون اساسی و روندی که در محور و مدار آن می چرخد و استقلال کشور هرگز قابل مذاکره و بحث نیستند.

به گزارش رها، امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان، با تأکید بر دسترسی مستقیم  به مذاکرات، اطمینان داده که در مذاکرات قانون اساسی و استقلال کشور هرگز قابل مذاکره و بحث نیستند.

آقای صالح در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: “با دسترسی مستقیم و دست اول از مذاکرات، به شما اطمینان می‌دهم که ارزش‌های افغانستان شمول مانند تمامیت ارضی و خاک، حاکمیت یگانه و ملی، قانون اساسی و روندی که در محور و مدار آن می‌چرخد و استقلال کشور، هرگز قابل مذاکره و بحث نیستند.

صالح تأکیده کرده است که این ارزش ها مبنای بقاء یک ملت است و هیچ دولت ملتی مبنای بقاء و هستی خویش را به بحث نمیگذارد. به شایعات و جعل که هدفش مکدر سازی فضا و تضعیف روحیه همبستگی ماست باور نکنید. چه زیبا گفته اند که وطن تنها میراثی است که هرگز نمی توان آن را خرج کرد، هدیه داد و یا فروخت. به خودتان و به خودما به عنوان مالکان اصلی این خاک باور داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.