• انتشار: 12 آوریل 2018
  • ساعت: 13:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27431
پرینت

قانونی: طرح حکمتیار به معنای تجزیه افغانستان است

محمد یونس قانونی یک تن از چهره های برجسته سیاسی کشور در واکنش به طرح گلبدین حکمتیار مبنی بر اعطای مناطقی به طالبان تحت عنوان «مناطق امن طالبان» گفته که این طرح به معنای تجزیه افغانستان است.

محمد یونس قانونی طی سخنرانی در مراسمی به منظور پروسه صلح، یادآور شد که طرح واگذاری مناطقی به گروه طالبان تحت عنوان مناطق امن طالبان به معنای تجزیه افغانستان می باشد.

لازم به ذکر است که گلبدین حکمتیار چندی پیش طی سخنانی عجیب گفت که برای اینکه طالبان بتوانند برنامه های صلح شان را پیش ببرند، باید مناطق امنی به آنان از سوی دولت داده شود.

آقای حکمتیار نام این مناطق را «مناطق صلح» نامگذاری کرد و مدعی شد که این طرح را نیز به سران دولت وحدت ملی ارائه کرده است.

این در حالیست که شورشیان طالبان شب گذشته با حمله ای از پیش برنامه ریزی شده به ولسوالی خواجه عمری در ولایت غزنی حمله کرده و پس از به شهادت رساندن «علی دوست شمس» ولسوال این ولسوالی و شش تن دیگر این ولسوالی را به تصرف خود درآوردند.

آقای یونس قانونی در همین حال علاوه کرد که آنانی که پیشنهاداتی ارائه می کنند، بهتر است به پیشنهادات شان مجددا فکر کنند و سپس ارائه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.