اقتصاد

قانونگذاران امریکا از بایدن خواستند دارایی های بلوکه شده افغانستان را آزاد کند

جمعی از قانونگذاران امریکایی در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور امریکا خواستار آزاد سازی دارایی های افغانستان برای کمک به حل بحران انسانی در این کشور شدند.

این نمایندگان مجلس در نامه شان پیشنهاد دادند کمک های انسانی به مردم افغانستان باید به صورت متمرکز ارائه شود.

به نقل از «دی هندو» قانونگذران امریکایی در این نامه به مسئولیت اخلاقی جو بایدن در قبال مردم افغانستان اشاره کرده تاکید کردند مردم افغانستان در جنگ علیه تروریزم با امریکا همکاری کرده اند.

در بخش دیگری از نامه آمده است:« وقتی آخرین سربازان امریکایی افغانستان را ترک کردند، ایالات متحده امریکا وعده سپرد افغانستان را رها نمی کند.»

این قانونگذاران افزودند امریکا نباید خلاف تعهد عمل کند و می بایست اطمینان حاصل نماید دستاوردهای بیست ساله در افغانستان از بین نمی روند.

با باور این نمایندگان مجلس، امریکا نباید اجازه دهد افغانستان بار دیگر به مکان خونریزی گروه های تروریستی تبدیل شده شهروندان امریکایی را بکشند.

باید گفت با تسلط دوباره طالبان بر افغانستان در اواسط آگوست، امریکا و غرب نزدیک به ده میلیارد دالر از ذخایر خارجی بانک مرکزی افغانستان را بلوکه کردند.

از سویی هم نمایندگان مجلس امریکا در حالی خواستار آزاد سازی این دارایی های بلوکه شده اند که هنوز هیچ کشوری طالبان را به رسمیت نشناخته اند و فشار اقتصادی بر طالبان جهت انجام برخی اصلاحات از جمله تشکیل یک دولت همه شمول ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا