• انتشار: 13 جولای 2016
  • ساعت: 13:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10855
پرینت

قاضی نام نهاد طالبان برای ولایت غزنی کشته شد

در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی کشور در ولایت غزنی، یک قاضی نام نهاد طالبان برای این ولایت به همراه سه دهشت افگن کشته شدند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ولایات مختلف از جمله ننگرهار، غزنی، کندهار، ارزگان، هرات، کندز، تخار و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها ۲۱ تن از شورشیان از جمله یک قاضی نام نهاد طالبان برای ولایت غزنی کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در ولسوالی های آب بند، اجرستان و مقر ولایت غزنی راه اندازی شد یک قاضی نام نهاد طالبان به همراه سه دهشت افگن کشته شده و یک انبار سلاح و مهمات این شورشیان تخریب گردید.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی چهاردره ولایت کندز صورت گرفت ۷ تن از شورشیان کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند نیز ۴ تن از شورشیان که سوار بر یک موتر نوع کورولا بودند توسط حمله هوایی نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند.

در نتیجه عملیاتی در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات یک تن از دهشت افگنان کشته شد. همچنین در مربوطات دوراهی لشکرگاه ولایت هلمند نیز یک ماین گذار دستگیر شد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان صورت گرفت، ۴ تن از منسوبین اردوی ملی کشور کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.