• انتشار: 2 ژانویه 2016
  • ساعت: 14:54
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 5687
پرینت
وزارت صحت:

قادر به مسدود ساختن شفاخانه های غیر معیاری نیستیم

وزارت صحت عامه می گوید که زورمندان، اعضای شورای ولایتی و برخی از نمایندگان مجلس، مانع مسدود شدن شفاخانه های خصوصی غیر معیاری می شوند.

محب الله زیر، رئیس بخش معالجه وزارت صحت عامه امروز (شنبه) در یک نشست خبری گفت: “مسدود ساختن شفاخانه های خصوصی غیر معیاری باعث “زحمت دادن” وکلای شورای ولایتی و برخی از نمایندگان مجلس می شود.”

آقای زیر اضافه کرد، اگر وزارت شفاخانه ای را مسدود کند باعث ائتلاف وقت وکلای شورای ولایتی، برخی از نمایندگان مجلس و مسئولان وزارت صحت می شود.

این گفته ها در حالی ایراد می شود که وزارت صحت عامه شش ماه پیش چندین شفاخانه را در شهر کابل به دلیل غیر معیاری بودن، مسدود کرده بود، اما اکنون این شفاخانه ها فعال می باشند.

مقام های وزارت صحت عامه اما می گویند که این شفاخانه ها تا حدودی معیارهای طبی را رعایت کرده اند.

رئیس بخش معالجه وزارت صحت در قسمتی دیگر از سخنان خود علاوه کرد که وزارت در شهر کابل ۵ گروه را برای ۵ منطقه شهر کابل تعیین کرده است تا خدمات شفاخانه های خصوصی را بررسی کند و شفاخانه هایی که خدمات معیاری ندارد، کمک و اصلاح کند.

او اظهار کرد که ما نقش حمایتی و اصلاحی داریم و تلاش می کنیم که جنبه های غیر معیاری شفاخانه ها را اصلاح کنیم.

لازم به ذکر است که شهروندان از ارایه خدمات شفاخانه های خصوصی و دولتی راضی نیستند و همواره از عدم کیفیت درمان شکایت دارند.

عبدالظاهر در این خصوص می گوید که شفاخانه های خصوصی فقط به پول فکر می کنند و در قبال پولی که دریافت می کنند، خدمات ارایه نمی کنند.

او گفت که برای درمان یکی از بستگانش چند شفاخانه خصوصی را رفته است ولی هیچکدام از این شفاخانه ها خدمات مطلوبی را ارایه نکرده اند.

این شهروند از مقام های دولتی خواست تا برای پاسداری از جان هموطنان خود، مانع فعالیت شفاخانه هایی شوند که خدمات معیاری و درستی را ارایه نمی کنند.

از سوی دیگر وزیر صحت عامه بارها در گفتگوهای خود با رسانه ها گفته است که عرضه خدمات با کیفیت از اهداف اصلی اش است.

اکنون بیشتر بیماران از عرضه خدمات ناراضی اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.