• انتشار: 11 فوریه 2020
  • ساعت: 15:44
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 41563
پرینت

فیلیپین توافق نظامی با امریکا را لغو می کند

سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین امروز سه شنبه اعلام کرد رئیس جمهور این کشور به دولت دستور داده توافق نظامی با واشنگتن موسوم به «توافق نیروهای مهمان» که اجازه حضور نظامیان آمریکا در خاک این کشور را می‌دهد، پایان یابد.

رئیس‌جمهور فیلیپین به دولت کشورش دستور داده توافقنامه نظامی با آمریکا که اجازه حضور نظامیان این کشور در خاک فیلیپین می‌دهد، را لغو کند.

 رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین دستور پایان دادن به توافق نظامی با آمریکا را صادر کرد.

سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین امروز سه شنبه اعلام کرد رئیس جمهور این کشور به دولت دستور داده توافق نظامی با واشنگتن  موسوم به «توافق نیروهای مهمان» که اجازه حضور نظامیان آمریکا در خاک این کشور را می‌دهد، پایان یابد.

رئیس جمهور فیلیپین پیشتر نیز اعلام کرده بود هرگز به آمریکا اجازه استقرار تسلیحات هسته‌ای خود را در خاک این کشور برای مقابله با چین نخواهد داد.

توافق موسوم به نیروهای بازدیدکننده در سال ۱۹۹۸ بین آمریکا و فیلیپین امضا شد و یک موقعیت حقوقی مورد توافق برای هزاران نیروی آمریکایی است که برای رزمایش‌های نظامی و کمک‌های بشردوستانه در فیلیپین در گردش و انتقال هستند.

واشنگتن و مانیل یک توافق دیگر به نام “معاهده مشترک دفاعی و همکاری دفاعی گسترش یافته” دارند که  در ۳۰ آگست ۱۹۵۱ امضاء نموده اند و این توافق همچنان پابرجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.