• انتشار: ۲۰ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۹
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 24142
پرینت

فیلم ساز جوان افغانستان برنده هفتادوچهارمین جشنواره بین المللی ونیز ایتالیا شد

امین وحیدی، فیلم ساز جوان افغانستان در هفتادوچهارمین دور جشنواره بین المللی ونیز ایتالیا شرکت کرد و جایزه شهرداری ونیز را از ان خود کرد.

مراسم تقدیر و اهدای این جایزه، روز ششم سپتامبر ۲۰۱۷ در شهر مستری ونیز برگزار شد؛ جایی که برندگان جایزه‌ها به طور رسمی اعلان گردید.

فیلم آقای وحیدی داستان یک پناهنده افغانستان را که با زحمت فراوان به اروپا رفته است و اکنون یکی از تاجران و سرمایه گذاران موفق در این کشور است، را به نمایش می‌گذارد.

این جوان ده سال پیش به عنوان پناهجو به ایتالیا آمده است و اکنون جزء شهروندان ایتالیا است.

داستان اشرف براتی، تقریبا داستان بیشتر پناهجویان افغانستان به ویژه پناهجویان هزاره‌های افغانستان است، که محرومیت‌های فراوان را پشت سر می‌گذارند و آواره‌ی هر دیار در کشورهای جهان اند.

آنان باوجود پشت کار و استعدادی که دارند، اما مجبور می‌شوند مسیر مهاجرت را در پیش گیرند و با تمام خطرهای که وجود دارد خود را به قاچاقبران انسان می‌سپارند تا آینده‌ بهتری داشته باشند.

در ساخت و تولید این فیلم چندین نهاد و افراد فعال در افغانستان و اروپا نقش داشته اند.

نویسنده فیلم نامه بصیر آهنگ، خبرنگار و فعال حقوق پناهجویان در اروپا و خانم نیکول والینتینی، فعال حقوق بشر ایتالیایی هستند.

شبکه سراسری مردم هزاره، اکادمی هنر و علوم سینمایی در کابل و پرودکش «سینما دید نو» در برگزاری جشنواره و تولید این فیلم نقش داشته اند.

بودجه این فیلم توسط صندوق فیلم سازان هزاره تمویل شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.