اجتماعی

فیصله کابینه امارت: اشخاص حقیقی طالبان اجازه دریافت کمک های خارجی را ندارند

کابینه امارت اسلامی طالبان فیصله کرده است که از این پس بر کمک های خارجی که وارد افغانستان می گردد تعرفه گمرکی وضع نکنند و همچنین اشخاص حقیقی طالبان اجازه تحویل گرفتن این کمک ها را ندارند.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان در حساب توییترش امروز (پنجشنبه ۲۵ حمل) نوشته است براساس فیصله کابینه امارت اسلامی، کمک های بشری از پرداخت تعرفه گمرکی به مدت یک سال معاف می باشد و پس از آن تصمیم گیری مجدد در این خصوص می گردد.

این پیشنهاد از سوی وزارت مالیه طالبان ارائه شده بود.

آقای سمنگانی همچنین گفته است که ورود کمک های خارجی به نام اشخاص طالبان ممنوع می باشد و این افراد موظف اند با نام وزارت ها و یا ادارات دولتی این کمک ها را تحویل بگیرند.

افغانستان طی ۲۰ سال گذشته همواره متکی به کمک های بیرونی بوده است، اما پس از سقوط دولت پیشین، میزان نیاز به این کمک ها به شدت افزایش یافته است.

آمارهای نهادهای مختلف بین المللی به شمول سازمان ملل متحد نشان می دهد که جمعیت گسترده ای از نفوس کشور با ناامنی غذایی و گرسنگی مواجه می باشند.

این سازمان ها از کشورهای کمک کننده خواسته اند تا میزان کمک های بشردوستانه شان را بدون درنظرداشت ملاحظات سیاسی برای جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در افغانستان افزایش دهند.

با این وجود، گزارش های متعددی وجود دارد که این کمک های جامعه جهانی پس از رسیدن به افغانستان به صورت عادلانه میان نیازمندان توزیع نمی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا