• انتشار: ۲۹ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۵۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 62028
پرینت

فیس بوک برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران در افغانستان ابزارهای جدید معرفی کرد

فیس بوک در پی وقایع سیاسی اخیر در افغانستان چندین ابزار جدید برای این شبکه معرفی کرده که کاربران می توانند از طریق آن حساب هایشان را قفل کرده تا کسانی که در لیست دوستان شان نیستند، عکس و یا پست هایشان را نبینند.

 

فیس بوک روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد به دنبال وقایع اخیر در افغانستان چندین ابزار مختلف امنیت اطلاعات برای کاربران آسیب پذیر خود معرفی کرده است.

«ناتانیل گلیشر» مدیر بخش امنیتی فیس بوک در توییتی گفت “طی یک هفته گذشته تیم های ما بی وقفه تلاش کرده اند تا هر کاری که برای تامین امنیت کاربران می توانیم را انجام دهیم.”

آقای گلیشر طی چندین توییت تدابیر امنیتی جدید فیس بوک را معرفی کرده و گفته است “مانند بسیاری های دیگر، ما در فیس بوک نیز نظاره گر وقایع تراژیک افغانستان بوده ایم. برای تمام آنهایی که در افغانستان هستند و برای تمام کسانی که در حال کمک رسانی هستند، دعا می کنم.”

یکی از این ابزارها میانبری کوتاه برای قفل کردن حساب کاربران افغان توسط خود کاربران است که بدین ترتیب، افرادی که در لیست دوستان این کاربران نیستند قادر نخواهند بود عکس حساب، لیست دوستان و یا پست های گذشته شان را مشاهده کند.

نگرانی هایی مبنی بر اینکه افراد طالبان با استفاده از شبکه های اجتماعی به دنبال پیدا کردن افراد در لیست هدف خود می باشند وجود دارد.

پیش تر گزارش هایی از سطح کشور مطرح شده بود که گویا برخی از افراد طالبان به خانه چندین خبرنگار رفته و به دنبال برخی اطلاعات شخصی آنها بوده اند.  

همچنین گفته می شود که افراد طالبان بازرسی خانه به خانه را برای شناسایی افرادی که با نیروهای آمریکایی و ناتو همکاری داشته اند، آغاز کرده است.

مدیر امنیت فیس بوک افزود که این ابزارهای جدید با بررسی بازخوردهایی که از سوی خبرنگاران و فعالان مدنی به دست فیس بوک می رسیده، توسعه یافته است.

لازم به ذکر است که فیس بوک چند روز پیش اعلام کرد که مطابق با سیاست های این شرکت، طالبان یک «گروه تروریستی» است و کلیه فعالیت های مرتبط با این گروه در پلتفرم این شرکت ممنوع خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.