علمی

فیسبوک؛ از این پس آن را «متا» بگویید! متاورس چیست؟

مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیرعامل اجرایی شرکت فیس بوک روز گذشته (پنجشنبه ۶ عقرب) در مراسمی از تغییر نام فیسبوک به «متا» خبر داد.

مارک زاکربرگ گفت: «نام تجاری فعلی ما کاملا به یک محصول مان اشاره دارد و نمی تواند نامی برای دیگر فعالیت های ما در حال حاضر باشد، چه برسد که بخواهد نامی برای فعالیت های آینده ما باشد.»

وی افزود: «ماموریت ما اما تغییری نمی کند و هنوز هم هدف ما برقراری ارتباط میان مردم است و تغییری هم در اپلیکشن های ما نمی آید.»

گفتنی است که پلتفرم های فیسبوک، انستاگرام و واتساپ با همان نام های قبلی شان به فعالیت ادامه می دهند و این تغییر نام فقط برای نام کلی شرکت است.

شرکت فیسبوک با ۳ میلیارد مشترک ماهانه اخیرا سرمایه گذاری عظیمی در بخش «واقعیت مجازی» کرده است؛ این شرکت می گوید که نام «متا» می تواند تمامی فعالیت های مختلف این شرکت در زمینه تکنالوجی و اپلیکشن ها را پوشش دهد.

لازم به ذکر است که «متاورس» از دو واژه «متا» به معنای فراتر و «ورس» از «Universe» به معنای جهان گرفته شده است که به صورت مرکب «فراتر از جهان» را معنا می دهد.

کارشناسان فعال در عرصه تکنالوجی می گویند که «متاورس» در واقع پیوندی میان دنیای فیزیکی با دنیای دیجیتالی، و نسل بعدی انترنت خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا