• انتشار: ۴ قوس ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۹:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 68887
پرینت

فقط بیماران و دانشجویان می توانند در هرات پاسپورت بگیرند

با آغاز به کار اداره گذنامه هرات پس از یک توقف طولانی تنها دانشجویان و بیماران می توانند در این ولایت پاسپورت بگیرند.

صدور پاسپورت برای بیماران و دانشجویان در صدر برنامه اداره گذرنامه هرات پس از آغاز به فعالیت دوباره قرار گرفته است.

 رئیس اداره گذرنامه هرات گفت: در حال حاضر تنها برای بیماران و دانشجویان گذرنامه صادر می‌شود.

«محمدناصر محمدی» رئیس اداره گذرنامه هرات می گوید: نزدیک به ۱۰ روز است که اداره پاسپورت هرات به دستور مسئولان مرکزی افغانستان بازگشایی شده و در ابتدا ۲۶۰۰ گذرنانه که پیش از این صادر شده بود پس از تایید اداره مرکزی به متقاضیان توزیع خواهد شد.

وی افزود: در مرحله بعد قرار است ۱۵۰۰ گذرنامه دیگر که مراحل بایومتریک و ثبت اسناد را انجام دادند برای چاپ به مرکز ارسال شود.

محمدی با بیان اینکه در حال حاضر صدور گذرنامه برای سایر شهروندان ممنوع است، گفت: متقاضیان جدید باید منتظر بخشنامه از سوی مرکز باشند.

وی به اولویت صدور گذرنامه نیز اشاره کرد و یاد آور شد: در حال حاضر بیماران و دانشجویانی که در کشورهای خارجی مشغول تحصیل هستند در اولویت قرار دارند و این افراد می توانند برای دریافت گذرنامه خود و یا درخواست جدید به اداره پاسپورت هرات مراجعه کنند.

طبق این گزارش، تمام کارمندان اداره گذرنامه هرات در محل کار حضور دارند و براساس اولویت به درخواست متقاضیان رسیدگی می‌کنند.

احمد الله صافی مسوول کنترل اسناد اداره گذرنامه هرات نیز گفت: کارمندان بخش های مختلف بایومتریک، ثبت اسناد و تعرفه در محل کار حاضر بوده و گذرنامه را پس از طی مراحل برای چاپ به مرکز ارسال میکنند و پس از ۲۰ روز از زمان تقاضا گذرنامه آماده تحویل خواهد شد.

این در حالی است که پس از تسلط طالبان بر کابل، صدور گذرنامه در شهرهای مختلف از جمله هرات متوقف شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.