• انتشار: 1 می 2021
  • ساعت: 14:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57545
پرینت
واکنش سرور دانش به حمله انتحاری لوگر

فقط انتقام از تروریستان مردم را آرام می کند

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری کشور با اشاره به حمله تروریستی در شهر پل‌علم مرکز ولایت لوگر می‌گوید حال هیچ چیزی جز سرکوب تروریست‌ها و انتقام از دشمن مردم را آرام نمی‌سازد.

آقای دانش در پیامی به مناسبت حادثه دردناک تروریستی در شهر پل‌علم مرکز ولایت لوگر گفته که با اندوه و درد فراوان شام امروز در هنگام افطار ده‌ها تن از هموطنان بی‌گناه و روزه‌دار ما توسط تروریستان تاریک اندیش و قسی‌القلب در شهر پل علم مرکز ولایت لوگر به خاک و خون کشیده شدند و خانواده‌های بسیاری داغدار گردیدند.

آقای دانش بیان داشته،‌ شهادت مظلومانه هموطنان بی‌گناه خود را به همه مردم افغانستان به خصوص خانواده‌های معظم شهدا تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای شهدا بهشت برین و برای عاملان کوردل این حادثه غم انگیز نفرین و لعنت می‌فرستم.

وی افزوده،‌ حادثه خونین پل‌علم ماهیت طالبان و دشمنان مردم افغانستان را یک بار دیگر آشکار ساخت و پرده از چهره ضد انسانی آنان برداشت.

معاون دوم ریاست جمهوری تاکید کرده این جنایت ضد بشری نشان داد که گروه طالبان و حامیان آن اراده‌ای برای صلح و آشتی ندارند و از هر فرصتی برای کشتار و جنایت استفاده می‌کنند. دشمنی که در ماه مبارک رمضان انسان‎‌های بی‌گناه و جوانان داوطلب امتحان کانکور را این گونه وحشیانه به شهادت می‌رساند فقط فرصت‌های به دست آمده برای صلح را خنثی می‌سازد و بر تداوم خشونت و جنگ اصرار می‌ورزد.

آقای دانش گفته که اکنون راه ما بیش از هر زمان دیگر روشن است و هیچ چیزی جز سرکوب تروریست‌ها و انتقام از دشمن مردم را آرام نمی‌سازد. نیروهای امنیتی کشور با تمام توان در مقابل تروریسم هم چنان ایستاده‌اند و مبارزه خواهند کرد.

گفتنی است که یک موتر مملو از مواد انفجاری، حوالی ساعت ۷:۰۰ شام روز جمعه (۱۰ ثور) در مربوطات ناحیه اول شهر پل‌علم در نزدیکی شفاخانه ملکی لوگر انفجار کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله تایید کرد تاکنون ۲۱ کشته و ۹۱ زخمی غیرنظامی در محل تثبیت شده و مجروحان به شفاخانه منتقل شده‌اند. احتمال دارد که شمار قربانیان افزایش یابد.

مقام‌های حکومت افغانستان، طالبان را مسوول این رویداد تروریستی می‌دانند، اما تاکنون گروهی به شمول طالبان مسوولیت این جنایت را به عهده نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.