اجتماعی

فقر و بیکاری در کندز؛ کودکان برای بدست آوردن نان به کارهای شاقه رو آورده اند

این کودکان از صبح تا به شام در جاده های مختلف شهر کندز مصروف انجام انواع مختلف کارهای شاقه اند و از مسوولان امارت اسلامی طالبان در کندز  می خواهند تا زمینه های کاریابی و آموزش را برای آنان مساعد بسازند.

ذبیح الله یک تن از این اطفال به رسانه ها می گوید که جمعیت خانواده اش یازده نفر است و در طول روز تنها ۱۰۰ تا ۱۵۰ افغانی کار می کند و این مایحتاج زندگی آنها را هیچ گاهی تامین نمی کند.

برخی از باشندگان کندز  نیز  مدعی اند که  مشکلات امنیتی، فقر، بیکاری و فرار جوانان از کشور مشکلات و چالشهای زیادی را ببار آورده است.

آنان تاکید می کنند که حکومت کنونی باید از خانواده های قربانیان جنگ سر بزنند و به آنها همواره در بخش های مختلف مساعدت نمایند.

مطیع الله یک باشنده کندز می گوید با نزدیک شدن فصل سرما حضور کودکان بخاطر انجام کارهای شاقه در شهر کندز بیشتر شده است.

 او از امارت اسلامی طالبان می خواهد که توجه بیشتر به این کودکان نموده و زمینه تحصیل آنان را فراهم کنند.

در همین حال مولوی شاکر سعد معاون والی کندز می گوید که آنان در تلاش اند تا سهولت های بهتری را برای تمامی اقشار فراهم بسازند و در عرصه های مختلف برای مردم زندگی مرفه و بهتری را فراهم بسازند.

هر چند آمار مشخصی از کودکان که مصروف انجام کارهای شاقه در جاده های شهر کندز اند وجود ندارد، اما در حکومت پیشین بیش از یک هزار کودک روی جاده ها مصروف کار برای تامین مایحتاج خانواده هایشان بودند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا