اجتماعی

فقر در افغانستان اگر تصویر بود؛ طالبان نیز واکنش نشان دادند

در پی انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی که در آن زنی را نشان می داد که در سرمای زمستان بدون هیچ سرپناهی در نزدیکی یک هوتل لوکس در شهر کابل کنار سرک خوابیده است، شماری زیادی از کاربران فضای اجتماعی به آن واکنش تندی نشان دادند.

این عکس نه تنها واکنش شهروندان در فضای مجازی را برانگیخت، که حتی انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان نیز به آن واکنش نشان داد.

آقای سمنگانی در برگه توئیترش نوشته است: «این عکس وجدان خفته و زنده هر یک از ما را شلاق می زند. حتی کسانی هم که کشور را چور کردند و حق این مظلومان را خوردند و بردند نیز برای این مظلومان داد می زنند.»

وی افزوده است: «حالا مهم نیست که چه کسانی عوامل این معضل می باشند؛ مهم این است که حکومت اسلامی با همه مشکلاتش باید به داد هر گرسنه و بی سرپناه برسد.»

لیلا محمدی یک تن از کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این تصویر در برگه توئیترش نوشته است: «فقر اگر تصویر بود. اینجا افغانستان تحت سلطه طالبان است.»

یکی از کاربران طرفدار طالبان در این خصوص نوشته است: «مسئولان امارت اسلامی هر کاری که می توانند باید انجام دهند، زیرا حضور چنین افرادی زیر چتر نظام اسلامی در پایتخت بسیار ناراحت کننده است.»

لازم به ذکر است که با سقوط دولت پیشین و روی کار آمدن مجدد طالبان، بسیاری از شهروندان، کشور را ترک کرده و شماری زیادی از سرمایه ها و سرمایه گذاران نیز خارج شدند.

تحریم های موجود علیه طالبان و عدم روابط قانونمند اقتصادی نیز به فقر و بیکاری گسترده در کشور دامن زده است.

از طرفی، جامعه جهانی همواره به طالبان اعلام کرده اند که تشکیل دولت همه شمول و احترام به حقوق بشر از پیش شرط های به رسمیت شناختن امارت اسلامی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا