اجتماعی

فعالین مدنی در کابل: طالبان به مطبوعات و خبرنگاران احترام بگذارد

شماری از فعالین مدنی در غرب کابل طی یک حرکت مدنی و همزمان با روز ملی خبرنگار از امارت اسلامی طالبان خواستند که به مطبوعات کشور احترام بگذارد و بجای سانسور و محدودیت به فکر تقویت رسانه ها باشد.

این فعالین مدنی با صدور بیانیه ای اعلام کردند «خبرنگاران کشور یکی از بی طرف ترین افراد در جامعه بوده که حزب، قوم، زبان، سمت و مذهب نمی شناسند؛ بلکه بیانگر واقعیت های جامعه می باشند.»

بیانیه این فعالین افزوده است که خبرنگاران افغانستان در چند سال گذشته بیشترین قربانی را در راستای پوشش واقعیت ها داده اند، از این رو طالبان باید برای جامعه رسانه ای ارج بگذارد و ضمن تامین امنیت مطبوعات و رسانه ها برای مشکلات مالی خبرنگاران نیز برنامه ای دقیق روی دست بگیرند.

آنها در بیانیه شان همچنین آورده اند که طالبان باید به خبرنگاران زن اجازه کار در رسانه ها بدهد و زن ها را نباید به بهانه های مختلف از کار در رسانه ها باز دارند و با خبرنگاران زن تبعیض جنسیتی اعمال نکنند.

این فعالین مدنی همچنین از جامعه جهانی و کشورهای بشر دوست جهان خواست که مسله تعقیب و پیگیری خبرنگاران را از سوی طالبان جدی بگیرند.

آنها می افزایند که به یک جامعه باز، آزاد و پویا است و زمانی یک جامعه ترقی و پیشرفت کرده می تواند که آزادی های رسانه ای تامین گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا