اجتماعی

فعالین رسانه ای: طالبان محدودیت ها بر رسانه ها را بردارند

فعالین رسانه از امارت اسلامی خواستند محدودیت ها بر رسانه ها را بردارند و اجازه دهند زنان نیز در رسانه ها کار کنند.

کارمندان رسانه یی که روز گذشته در یک رویداد در کابل صحبت می کردند بر لزوم رفع محدودیت های اعمال شده بر رسانه ها تاکید ورزیدند.

فرشته کریمی، رئیس رادیو سحر، گفت:«زنان اجازه کار در رسانه ها را ندارند. تعداد کارمندان رادیو کم شده است. نبود پول سبب بسته شدن رادیو سحر شده است.»

محمد رسولی، رئیس رادیو ارمغان، نیز گفت زنان در جوزجان از کار در رسانه ها منع شده اند و تمام برنامه ها توسط امارت اسلامی بررسی می شود.

انگر، رئیس رادیو پیام، هم گفت امارت اسلامی باید مالیات بر رسانه ها و رادیوها را کاهش دهد و کمک کند برق کافی برای رسانه ها فراهم گردد.   

این در حالی ست که بیشتر رسانه های کشور پس از تسلط دوباره طالبان در نیمه آگوست بسته شد. دلیل عمده توقف رسانه ها نبود بودجه عنوان شده است.

طالبان نیز نشر برنامه هایی که با سیاست های آنان تضاد دارد را متوقف کرده اند.

مولوی منصور از مقامات ارشد امارت اسلامی گفت:«رسانه ها در حکومت اسلامی باید مثل یک عالم دینی عمل کند و تبدیل به مرکز پخش برنامه های وزارت امر به معروف و نهی از منکر شود.»  

وی افزود آزادی بیان نباید وحدت ملی و منافع ملی را هدف قرار دهد و باید موقعیت افغانستان از سوی رسانه ها در نظر گرفته شود.

از سویی هم اتحادیه ژورنالیستان افغانستان به تازگی اعلام کرده هفتاد درصد ژورنالیستان مشاغل خود را از دست داده اند و هفتتاد درصد رسانه ها به دلیل کمبود بودجه بسته شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا