امنیت و جرایمِتیتر یک

فعالیت داعش این بار در قندهار؛ توزیع اعلامیه برای مساجد شیعیان

منابع مردمی در ولایت قندهار به خبرگزاری رها می گویند که افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در در مناطق دوردست این ولایت حضور دارند و چند باری نیز با نیروهای طالبان وارد درگیری شده اند.

این منابع می افزایند که گروه داعش در چندین نقطه پرچم خود را بالا کرده و حتی برای برخی مساجد شیعیان و ملاامامان این مساجد، شب نامه و یا اعلامیه هایی را نیز توزیع کرده است.

این گفته ها از سوی منابع مردمی در قندهار در حالی صورت می گیرد که پیش تر نیز گزارش های مشابهی از چندین ولایت دیگر به شمول هرات، جوزجان، ارزگان و ننگرهار نیز منتشر شده بود.

مقام های امنیتی طالبان در ولایت قندهار حاضر به گفتگو در این باره نشدند.

گروه داعش در مدت زمان کمی که طالبان مجددا روی کار آمده اند، تاکنون دست کم چهار حمله مرگبار در سطح کشور راه اندازی کرده که عمدتا اهل تشیع هدف آنها بوده است.

این گروه همچنین پس از انجام آخرین حمله اش بر مسجد جامع فاطمیه ولایت قندهار در پیامی اعلام کرد که از این پس تمام شیعیان را از بغداد تا خراسان و به ویژه شیعیان هزاره افغانستان را هدف قرار خواهد داد.

بسیاری از کارشناسان و حتی کشورهای جهان به شمول روسیه در واکنش به این حملات گروه داعش گفته اند که این گروه به دنبال تحریک و ایجاد جنگ مذهبی و تفرقه در افغانستان است.

«کالین کاهل» معاون وزیر دفاع آمریکا روز گذشته (سه شنبه ۴ عقرب) در نشستی با اعضای کمیته نیروهای مسلح کنگره آمریکا گفت که گروه داعش شاخه خراسان در افغانستان طی کمتر از شش ماه قادر خواهد بود خود را آنقدر توانمند سازد که به آمریکا حمله کند.

برخی مقام های نظامی ارشد آمریکا نیز چندی پیش در جلسه ای مشابه اعلام کرده بودند که در خلا امنیتی بوجود آمده در افغانستان، گروه تروریستی القاعده طی ۱۲ الی ۳۶ ماه آینده قادر خواهد بود که به آمریکا حمله کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا