برگزیده هاسیاست

فعالیت افراد و گروه‌های مسلح غیر مسئول به هیچ وجه قابل قبول نیست

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کرده است که رئیس جمهور شامگاه امروز با بزرگان اقوام ترکمن و ازبک دیدار داشته است.

براساس خبرنامه ارگ، در این دیدار که در قصر سلام خانه ارگ برگزار گردید، ابتدا عبدالجلیل و ملا خیرالدین به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و مشکلات و پیشنهادات شان با رئیس جمهور، شریک ساختند.

آنان ضمن این که مشکلات و پیشنهادات شان را در مورد های ناامنی ها در ولایات شمال و شمال شرق، رسیدگی به قضیه نظام الدین قیصاری، مسدود بودن راه های مواصلاتی شماری از ولسوالی ها، رسیدگی به بیجاشدگان داخلی، جلوگیری از استخراج معادن به شکل غیر حرفه‌ای، رسیدگی به مناطقی آسیب دیده از خشک سالی، اشتغال زایی برای جوانان، ایجاد بندهای آب گردان، با رئیس جمهور کشور شریک ساختند، گفتند که، طرح های مناسب و عملی نیز برای رفع این چالش ها، دارند.

رئیس جمهور غنی ضمن اتحاف دعا به روح شهدای حادثه تروریستی اخیر در کابل، از برزگان اقوام ازبک و ترکمن بخاطر شریک ساختن مشکلات و جستجوی راه حل برای مشکلات تشکر کرد و افزود، بخاطر رسیدگی به مشکلات و طرح های پیشنهادی شما کمیته هایی در بخش های امنیتی، حکومتداری و انکشاف به صورت عاجل ایجاد می شوند. رئیس جمهور کشور تأمین امنیت ولایات شمال و شمال شرق کشور را اولویت کاری مدیریت جدید وزارت های دفاع و داخله عنوان کرد و گفت که همان طوری که نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی، دشمن را در ننگرهار و هلمند نابود ساختند، در ولایات شمال و شمال شرق کشور نیز وضعیت را تغییر خواهند داد و ایجاد قول اردوی جدید در ولایات متذکره به زودی عملی می شود.

رئیس جمهور تصریح نمود که وحدت ملی ما سرمایه اصلی ما می باشد و ترک تباران کشور در طول تاریخ در تحکیم وحدت ملی نقش مهمی داشته اند. وی افزود، هیچ فردی فراتر از قانون نیست و فعالیت افراد و گروه های مسلح غیر مسئول به هیچ صورت قابل قبول نمی باشد. رئیس جمهور کشور گفت، که به رئیس عمومی امنیت ملی هدایت داده است تا به قضیه نظام الدین قیصاری رسیدگی صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا