اجتماعی

فعالان مدنی: کار پروژه های حیاتی ولایت غور متوقف مانده است

معروف سعیدی، فعال مدنی در ولایت غور در گفتگو با خبرنگار رها امروز ( پنجشنبه ۶ عقرب) می گوید: «از عمده ترین پروژه های حیاتی این ولایت، پروژه شاهراه غور – هرات و غور – کابل بود که متاسفانه جنبه عمل به خود نگرفته و متوقف مانده است.»

وی گفت که پروژه ساخت شاهراه غور – هرات به طول ۴۰ کیلومتر و پروژه ساخت سرک غور – کابل به طول ۱۱ کیلومتر بوده که در حال حاضر هیچ توجهی از سوی مسئولین به آنها نمی شود.  

آقای سعیدی علاوه می کند پروژه های دیگری در ولسوالی های ولایت غور وجود دارد که جریان کارش به گونه کامل خاموش مانده است.

به گفته ی وی، در این ولایت فقط پروژه های زیرساختی افتتاح می شوند، اما هیچ گاه ساخته و به اتمام نمی رسند.

«عبدالحی زعیم» رئیس اطلاعات و فرهنگ غور به خبرنگار رها تایید می کند که تاکنون کار ساخت هیچ یک از پروژه ها در این ولایت آغاز نشده است، اما می گوید که که به زودی کار آنها آغاز خواهد شد.  

لازم به ذکر است که ولایت غور از جمله ولایات محروم و محصور به کوهستان در کشور است که طی ۲۰ سال گذشته هیچ توجهی به آن نشده است.

در این ولایت کمتر پروژه زیرساختی است که آغاز شده باشد و به سرانجام رسیده باشد.

برای مثال ولایت غور از معدود ولایت های کشور است که تاکنون برق ندارد، و تنها در مرکز این ولایت شهر فیروزکوه به صورت محدودی برق جنراتوری وجود دارد که آن هم اخیر به خاطر افزایش قیمت مواد سوختی، محدودتر شده است.

مردم در ولسوالی های این ولایت معمولا از سولرهای خورشیدی برای تامین برق خود استفاده می کنند. کار اعمار بند «پوزه لیج» سال هاست که متوقف مانده و هیچ پیشرفتی نداشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا