• انتشار: 21 سپتامبر 2020
  • ساعت: 17:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 48806
پرینت

فعالان مدنی معترض در ننگرهار خواستار آتش بس از سوی طالبان شدند

جمعی از فعالان مدنی معترض که امروز (دوشنبه، ۳۱ سنبله) در مقابل ساختمان شورای ولایتی ننگرهار گردهم آمده بودند، از دولت افغانستان و گروه طالبان همچنان خواستند که از فرصت به‌میان‌آمده استفاده کرده آن را ضایع نکنند.

شماری از فعالان مدنی در ولایت ننگرهار با برپایی تجمع اعتراضی در شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت خواهان توقف جنگ توسط طرف‌های درگیر شده و از گروه طالبان می‌خواهند هرچه زودتر آتش‌بس کند.

این معترضان که امروز (دوشنبه، ۳۱ سنبله) در مقابل ساختمان شورای ولایتی ننگرهار گردهم آمده بودند، از دولت افغانستان و گروه طالبان همچنان خواستند که از فرصت به‌میان‌آمده استفاده کرده آن را ضایع نکنند.

عبدالرحمان معان، از برگزارکنندگان این گردهمایی اعتراضی گفت: «از آغاز گفت‌وگوهای صلح در قطر استقبال می‌کنیم. خواهان دوام نظام کنونی هستیم و همچنان از هر دو طرف می‌خواهیم که اولتر از همه آتش‌بس کنند تا جنگ جاری متوقف شود.»

معترضان در یک قطع‌نامه‌ی ده ماده‌ای افزون بر خواست‌شان از گروه طالبان مبنی بر پذیرش آتش‌بس، از حکومت پاکستان نیز خواست که در مذاکرات بین‌الافغانی از مداخلات بی‌جا دست بردارد.

نورآغا زواک، معترض دیگر نیز گفت: «لازم است که هر دو جانب دولت و طالبان از فرصت کنونی صلح استفاده کرده و به بیگانگان اجازه ندهند که مانع صلح شوند.

فعالان مدنی در ولایت ننگرهار در حالی خواهان توقف جنگ و پذیرش آتش‌بس توسط گروه طالبان می‌شوند که مذاکرات بین‌الافغانی صلح در تاریخ ۲۲ سنبله در دوحه،‌ پایتخت قطر گشایش یافت. در نخستین نشست عمومی هیأت‌های مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان و طالبان، دو طرف گروه‌های تماس‌شان را تعیین کردند. از آن زمان تا کنون گروه‌های تماس روی طرزالعمل کاری به‌گونه‌ی کامل به توافق دست نیافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.