• انتشار: 29 آگوست 2015
  • ساعت: 18:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 2031
پرینت

فعالان مدنی با برپایی یک راهپیمایی از مخالفان مسلح دولت خواستند تا به روند صلح بپیوندند

ده ها تن از فعالان مدنی در یک حرکت نمادین، مسیر چهارراهی مسعود تا چهارراهی میدان هوایی در شهر کابل را با حمل پلاکارد هایی که نام اقوام کشور بر روی آنان ذکر شده بود را پیمودند و شعار صلح سردادند.

راهپیمایان امروز (شنبه) در حالیکه مسیر راهپیمایی خود را گلباران می کردند، به شکل نمادین چند قبضه تفنگ را در داخل چند قفس انداخته بودند و کودکی را نیز با خود داشتند که کبوتری به نشانه صلح حمل می کرد.

سمیع دره ای، فعال مدنی و از برگزار کنندگان این راهپیمایی گفت که ما با شعار صلح و گلباران کردن سرک/خیابان از مخالفان خود می خواهیم که دست از جنگ بردارند و به روند صلح بپیوندند.

لازم به ذکر است که راهپیمایان علاوه بر سر دادن شعار صلح، با اهدای شاخه گلی از نیروهای امنیتی به خاطر جان فشانی هایشان نیز تقدیر کردند.

آقای دره ای در همین حال اضافه کرد، راهپیمایان نه تنها از نیروهای امنیتی به خاطر جانفشانی هایشان تقدیر می کنند، بلکه از مخالفانی که به روند صلح می پیوندند نیز قدردانی و تقدیر می کنند.

لازم به ذکر است که راهپیمایان ضمن تقدیر از نیروهای امنیتی متعهد شدند که از نیروهای امنیتی حمایت نیز بکنند.

عبدالروف ارزگانی، آمر حوزه نهم پولیس شهر کابل که در این راهپیمایی حضور داشت، گفت: حمایت مردم از نیروهای امنیتی در تقویت روحیه سربازان کشور نقش بسزایی دارد.

ارزگانی افزود، حمایت مردم علاوه بر روحیه دهی، می تواند به نیروهای امنیتی در جلوگیری از حملات انتحاری و کشف و خنثی سازی هر گونه فعالیت های خرابکارانه ای دیگر کمک شایانی کند.

وی از مردم خواست که برای امنیت خود و شهرشان با نیروهای امنیتی کشور همکار باشند و هر گونه رفتار مشکوک را به نهادهای امنیتی گزارش دهند.

گفتنی است که در پایان این راهپیمایی، جمعی از هنرمندان به نمایش تیاتر پرداختند و یک صحنه انتحاری و عواقب ناشی از آن را به نمایش گذاشتند.

این حرکت در این مسیر در حالی صورت می گیرد که سرک میدان هوایی در ماه اخیر شاهد چندین حمله انتحاری بوده و تعداد زیادی از هموطنان ما را بی خانمان کرده است. اخرین انتحاری حدود سه هفته پیش در این سرک صورت گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.