اجتماعی

فعالان مدنی ایران از جبهه مقاومت پنجشیر حمایت کردند

 بیش از سیصد و بیست تن از شاعران، روزنامه‌نگاران، نویسندگان، هنرمندان و فعالان جامعه مدنی ایران با امضای نامه سرگشاده‌ای از جبهه مقاومت افغانستان به رهبری احمد مسعود حمایت کرده‌اند.

در این نامه که خطاب به «مبارز ایرانشهر کهن، نماینده‌ی جبهه‌ مقاومت و آزادیخواهان و مردم شریف افغانستان، جناب احمد مسعود» تدوین شده آمده است «ایستادگی شما در برابر ائتلاف شوم قدرت‌های جهانی با بدنام‌ترین فرقه‌های خونخوار، الهام‌بخش انسان‌های آزاده در سراسر گیتی است.»

امضاکنندگان این نامه افزوده‌اند «پنجشیر اکنون به یمن مبارزات رهایی‌بخش شما، قلب انسان‌های آزادی‌خواه است و دستان خالی از ادوات نظامی‌تان ننگی بر پیشانی قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای.»

آنان باسپاس از ایستادگی جبهه مقاومت و اظهار اینکه «دل‌هایمان برای سلامت و پیروزی آزادیخواهان ِکوه‌های پنجشیر می‌تپد” از دولت‌های جهان خواسته‌اند» همچون مردم ایران از کسانی که پرچم امید و آزادگی را در افغانستان برافراشته‌اند، حمایت کنند. رسمیت دادن به طالبان را از طریق حمایت‌های نظامی متوقف کنند و کمک‌های شرم آور به این فرقه‌ی سیاه و تباه را محکوم کنند.»

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. سپاس و قدردانی از همه کسانی که از جبهه مقاومت پنجشیر حمایت کرده و می کنند با همه دیدگاه های ناشایسته ای که از طرف ایرانیان و افغانی های جنگ طلب ابراز می شود و تنها حضور در جنگ را حمایت می بینند . به خصوص افغانی هایی که هموطنان خود راتنها گذاشتند و به هرشکلی ترک وطن کرده و اکنون انتظار دفاع مسلحانه از ایرانیان صلح طلب دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا