• انتشار: 1 اکتبر 2017
  • ساعت: 19:24
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24725
پرینت
اشرف غنی در دیدار با جنرال باجوه:

فصل جدیدی برای همکاری میان دو کشور آغاز شده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور بعدازظهر امروز با جنرال قمرجاوید باجوه رئیس ارتش پاکستان دیدار کرد و سفر وی به کابل را فصل جدیدی برای همکاری میان دو کشور عنوان کرد.

جنرال قمرجاوید باجوه رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان در راس یک هیات پاکستانی پیش از ظهر امروز وارد کشور شد تا با مقامات ارشد کشور به شمول آقای غنی دیدار کند.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه ای نوشت که آقای غنی ضمن استقبال از این سفر، آن را فصل جدیدی برای همکاری ها میان دو کشور عنوان کرد.

براساس خبرنامه، در این دیدار، روی موضوعات گوناگون به خصوص امنیت منطقه، روابط دو جانبه، صلح و ثبات، مبازره با تروریزم، روابط  ترانزیت و تجارت، مناسبات میان مدت و دراز مدت افغانستان و پاکستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

جانب پاکستان تعهد سپرد که آن کشور به هرگونه همکاری در راستای مبارزه با تروریزم که تهدید مشترک می باشد، آماده است و از میکانیزم صلح به رهبری و مالکیت افغانها حمایت می نماید.

آقای غنی در این دیدار تاکید کرد که تیم کاری دو جانب گام های بعدی را در سکتورهای مختلف بردارند تا چارچوب واضح همکاری همه جانبه بخاطر تأمین صلح و ثبات در منطقه تدوین و گام های عملی دراین راستا برداشته شود.

وی بر ایجاد سیستم نظارتی و زمان بندی شده برای هریک از تعهدات طرفین تأکید کرد.

هیئت پاکستان همچنین تعهد نمود که تیم های کاری، روی پلان های عملی و تطبیقی کار خواهند کرد.

رئیس جمهور گفت که بخاطر فضای مناسب ایجاد شده باید گام های عملی برداشته شود و فضای اعتماد میان دو طرف به گونه واضح به جود آید.

وی علاوه کرد که ثبات افغانستان و پاکستان به نفع دو کشور و منطقه می باشد و می تواند شهروندان دو کشور را از فقر نجات دهد.

رئیس جمهور همچنین خاطر نشان کرد: “ما منحیث مسوولین، دَین تاریخی داریم تا برای مردم خود کار نماییم و از فضای به وجود آمده به نفع هردو کشور و منطقه استفاده کنیم.”

بربنیاد خبرنامه، هردوجانب تاکید کردند “باید اسیر گذشته نشویم و با توجه به شرایط حاضر نیاز جدی است تا آینده نگر باشیم و برای داشتن یک آینده مرفه به گونۀ جدی کار نماییم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.