• انتشار: 28 اکتبر 2020
  • ساعت: 11:29
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50125
پرینت
سفر تازه خلیلزاد به ناروی و دوحه

فشار بر طرف ها برای کاهش خشونت وارد می شود

آقای خلیلزاد در چند رشته توییت اعلام کرد با این ناامیدی به منطقه برگشته چون با وجود تعهدات مبنی بر کاهش خشونت، این کار صورت نگرفته است.

وزارت خارجه امریکا از سفر زلمی خلیلزاد نماینده ویژه این کشور در امور صلح افغانستان به ناروی و قطر خبر داد.
وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه‌ای گفت زلمی خلیلزاد نماینده خاص این کشور در امور صلح افغانستان سفرش را به ناروی و قطر از تاریخ ۲۶ اکتوبر آغاز کرده است.
در بیانیه آمده است: «در ناروی، وی در مورد هماهنگی بین‌المللی و حمایت از روند صلح افغانسان گفت‌وگو می‌کند. در دوحه، سفیر خلیلزاد با تیم‌های مذاکراتی برای ادامه گفت‌وگوها جهت کاهش خشونت ملاقات خواهد کرد و بر جوانب فشار می‌آورد تا فوراً از افزایش خشونت‌ها که افغان‌ها در سراسر این کشور مجبور به تحمل آن هستند، جلوگیری کنند».

وزارت خارجه امریکا تأکید ;«طرف‌ها باید روی کاهش خشونت‌ها که منجر به آتش‌بس دایمی و جامع گردد، به توافق برسند.»
در همین حال، آقای خلیلزاد در چند رشته توییت اعلام کرد با این ناامیدی به منطقه برگشته چون با وجود تعهدات مبنی بر کاهش خشونت، این کار صورت نگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: «دریچهٔ دستیابی به یک تفاهم سیاسی برای ابد باز نخواهد ماند».
خلیلزاد افزود سخت‌گیری و رد نمودن ترک دشمنی، تعامل با دیگر شهروندان، و توافق بر یک فرمول همکاری/رقابت سیاسی مبانی جنگ جاری است.
وی بیان داشت: «شمار زیادی از افغان‌ها می‌میرند، و تخریبکاران منطقه برای امیال نامشروع شان از افغان‌ها همانند باروت مرمی استفاده می‌کنند. خونریزی باید توقف یابد. افغان‌ها باید به جای ویرانی به سوی انکشاف، ثبات به جای هرج و مرج، بخشایش به عوض انتقام‌جوی، و مصلحت به عوض انعطاف‌ناپذیری گام بردارند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.