• انتشار: ۲۷ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۹:۳۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 66077
پرینت

فرمت مسکو در مورد آینده افغانستان فردا برگزار می شود

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: رایزنی‌های فرمت مسکو درباره افغانستان بر اوضاع سیاسی و نظامی افغانستان و تشکیل یک دولت جامع به همراه تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از بروز بحران بشری در این کشور تمرکز دارد.

 وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد نمایندگان ۱۰ کشور و هیات عالی رتبه‌ای از امارت اسلامی طالبان قرار است در نشست مسکو درباره افغانستان که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه امروز (سه شنبه) در بیانیه اعلام کرد: روز چهارشنبه مسکو میزبان سومین نشست فرمت مسکو با هدف رایزنی درباره وضعیت افغانستان است.

این وزارت خانه در ادامه این بیانیه آورده است: نمایندگان ۱۰ کشور منطقه‌ای و هیاتی بلندپایه از طالبان افغانستان قرار است در این نشست شرکت کنند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز پیام خود را برای حضار در این نشست اعلام می‌کند.

وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرد: رایزنی‌های فرمت مسکو درباره افغانستان که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، بر اوضاع سیاسی و نظامی افغانستان و تشکیل یک دولت جامع به همراه تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از بروز بحران بشری در این کشور تمرکز دارد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: برنامه‌هایی برای بررسی تحولات سیاسی و نظامی در افغانستان و تشکیل دولت فراگیر در این کشور مدنظر است. همچنین قرار است تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از بروز بحران بشری در افغانستان مدنظر قرار گرفته شوند. یک بیانیه مشترک نیز قرار است پس از این نشست منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.