• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۱۳
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 67947
پرینت

فرمانده کل ارشد بریتانیا: خطر تقابل نظامی اروپا و روسیه افزایش یافته است

فرمانده کل ارتش بریتانیا گفت: «دشمنان ما از بهای گاز، مهاجران غیرقانونی، نیروهای نیابتی و همچنین حملات سایبری برای تحت فشار گذاشتن ما استفاده می‌کنند.

فرمانده کل ارتش بریتانیا در مورد تقابل نظامی با روسیه هشدار داد.

به نقل از رویترز، «سِر نیک کارتر» فرمانده کل ارتش بریتانیا گفت: غرب در خطر تقابل نظامی مستقیم با روسیه قرار دارد.

او افزود: هم‌اکنون بالاترین خطر تقابل نظامی میان غرب و روسیه پس از جنگ سرد وجود دارد و راه‌های معمول دیپلماتیک نیز دیگر جواب نمی‌دهد.

کارتر افزود: در دنیای چند قطبی کنونی که دولت‌ها اهداف و چشم‌اندازهای متفاوتی دارند، ریسک تقابل نظامی نیز افزایش یافته است.

وی گفت:« من گمان می‌کنم باید خیلی مراقب بود که ماهیت برخی سیاست‌های ما، منجر به فهم و محاسبه اشتباه و در نهایت درگیری نظامی نشود.»

این ژنرال بلندپایه انگلیسی با اشاره به ابزارهای جدید برای قدرت‌نمایی در دنیای امروز گفت: «دشمنان ما از بهای گاز، مهاجران غیرقانونی، نیروهای نیابتی و همچنین حملات سایبری برای تحت فشار گذاشتن ما استفاده می‌کنند. در همین حال تلاش‌های دیپلماتیک به سبک جنگ سرد، دیگر جواب نمی‌دهند.»

گفتنی است به تازگی تنش میان اروپا و روسیه افزایش یافته است. یکی از علل این افزایش تنش، حضور مهاجران غیرقانونی در مرز بلاروس و لهستان است. اروپا روسیه و بلاروس را به انتقال مهاجران به مرز برای تحت فشار گذاشتن این اتحادیه متهم می‌کند. انگلیس نیز اعلام کرده یک گروه متخصص نظامی برای ارزیابی وقایع به مرز لهستان با بلاروس خواهد فرستاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.