• انتشار: ۱۸ دلو ۱۳۹۹
  • ساعت: ۱۶:۰۰
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 54152
پرینت

فرمانده پولیس میدان وردک به کابل فراخوانده می شود

وزارت داخله اعلام کرد موضوع واردشدن تلفات به غیرنظامیان در ولسوالی بهسود میدان‌وردک، در روشنایی یافته‌های هیئت حکومتی، تحت بررسی قرار دارد.

وزارت داخله، اعلام کرد هیئتی که اخیرا به ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک رفته بود، یافته‌های خود را به این وزارت ارایه کرده است.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۱۸ دلو)، از سوی وزارت داخله منتشر شده، آمده است، موضوع واردشدن تلفات به غیرنظامیان در ولسوالی بهسود میدان‌وردک، در روشنایی یافته‌های هیئت حکومتی، تحت بررسی قرار دارد.

بر اساس اعلامیه، در حال حاضر، فرمانده‌ی پولیس میدان‌وردک به کابل فراخوانده شده تا در باره‌ی این موضوع، بررسی‌های بیشتر صورت گیرد.

وزارت داخله گفته است: «در صورت اثبات هر نوع تخطی، با افراد خاطی در پرتو قانون برخورد صورت خواهد گرفت.»

روز جمعه (۱۰ دلو)، درگیری‌ای میان معترضان و نیروهای امنیتی در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک رخ داد.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله، در آن زمان گفته بود افراد مسلح غیرمسئول وابسته به عبدالغنی علی‌پور، مانع حضور و فعالیت نیروهای دولتی شده بودند و بر نیروهای دولتی تیراندازی کردند. به گفته‌ی او، در نتیجه‌ی تیراندازی متقابل نیروهای دولتی، ۹ نفر جان باخته‌اند و ۱۲ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

اما مهدی راسخ، نماینده‌ی میدان‌وردک در مجلس نمایندگان گفته بود نیروهای پولیس بر معترضان شلیک کرده‌اند.

به گفته‌ی او، از چند روز به این طرف، حضور نیروهای مسلح دولتی به هدف نامعلوم در بهسود ادامه داشت و مردم به خاطر رفع نگرانی شان، در یک تجمع اعتراضی مسالمت‌آمیز خواهان وضاحت در این مورد شدند؛ اما به اعتراض آن‌ها با شلیک گلوله پاسخ داده شد.

آقای راسخ، گفته بود که در جریان تیراندازی نیروهای دولتی، بیش از ۱۰ غیرنظامی جان باخته‌اند و ۲۸ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.