• انتشار: 13 می 2017
  • ساعت: 17:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20809
پرینت

فرمانده پولیس قندهار با بازگشایی مرز چمن مخالفت کرد

فرمانده پولیس قندهار پیشنهاد پاکستان مبنی بر بازگشایی موقت مرز چمن را رد کرد و خواستار حل دایمی این مشکل شد.

جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس این  ولایت می گوید: ”شب گذشته مقام‌های دولت پاکستان تقاضا کردند که مسیر مرز چمن بر روی ترافیک باز شود اما اداره ولایتی قندهار به هدف حل دایمی این مشکل پیشنهاد دولت پاکستان را رد کرده است.”

فرمانده پولیس قندهار افزوده که  پاکستان صلاحیت مسدود کردن و بازگشایی این راه مرزی را از آن خود کرده و با افزایش تنش‌های سیاسی هر از گاهی این مسیر را به روی تردد وسایط و عبور و مرور مردم در دو سوی خط فرضی دیورند می بندد.

این مقام ارشد امنیتی قندهار هشدار می دهد: دروازه مرزی سپین بولدک -چمن تا زمانی مسدود خواهد ماند که دولت پاکستان به خواست‌های دولت افغانستان مبنی بر حل دایمی این مشکل لبیک نگوید.

به گفته جنرال رازق، در حال‌ حاضر بررسی‌‎ تیم‌های تخنیکی دو کشور در مورد مشخص شدن مالکیت افغانستان و یا هم پاکستان بر مناطق لقمان و نظر ولسوالی سپین بولدک تمام شده است و نتایج آن از سوی حکومت اعلام خواهد شد.

این در حالیست که جمعه گذشته نیروی پاکستانی به هدف سرشماری وارد مناطق نظر و لقمان که در ولسوالی سپین بولدک کندهار و در مرز میان  افغانستان-پاکستان موقعیت دارد، شدند، اما نظامیان افغان مانع آنان گردیدند که در نتیجه میان هر دو طرف درگیری خونین رخ داد و نیز راه سپین بولدک-چمن به روی ترافیمک مسدود شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.