• انتشار: 3 ژوئن 2020
  • ساعت: 11:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 44801
پرینت

فرمانده پلیس و ولسوال قلعه زال قندوز به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند

عصمت‌الله مرادی، سخن‌گوی والی قندوز گفت آقای بشیر ناوقت شب گذشته در کابل و احمدفیم قرلق صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ جوزا) در قندوز جان باخته‌اند.

مسئولان محلی در ولایت قندوز تأیید می‌کنند عبدالرشید بشیر، فرمانده پولیس این ولایت و احمدفهیم قرلق، ولسوالی قلعه‌ی زال قندوز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

عصمت‌الله مرادی، سخن‌گوی والی قندوز گفت آقای بشیر ناوقت شب گذشته در کابل و احمدفیم قرلق صبح امروز (چهارشنبه، ۱۴ جوزا) در قندوز جان باخته‌اند.

او توضیح داد فرمانده پولیس این ولایت در اواخر ماه رمضان به این ویروس مبتلا شده بود.

به گفته‌ی آقای مرادی، او پس از وخیم‌شدن وضعیت صحی‌اش در روزهای عید به کابل منتقل شد.

اما هجرات‌الله اکبری، سخن‌گوی فرماندهی پولیس قندوز گفت آقای بشیر برای تعطیلی عید به کابل رفته و در آن جا بیمار شده بود. او دلیل فوت وی را بیماری قلبی عنوان کرد.

همچنان سخن‌گوی والی قندوز با اشاره به جان‌باختن احمدفهیم قرلق بر اثر ابتلا به کرونا گفت او نیز چند روز پیش به این بیماری مبتلا شده بود. به گفته‌ی آقای مرادی، ولسوال قلعه‌ی زال از چند روز به این طرف در شفاخانه‌ی اختصاصی کوید – ۱۹ در شهر قندوز بستری بوده است.

براساس اعلام وزارت صحت عامه‌ی کشور در ولایت قندوز تاکنون ۱۳۳ مورد مثبت ویروس کرونا تشخیص شده است. این وزارت دیروز گفته بود که از این میان چهار نفر فوت کرده و ۳۸ نفر دیگر نیز بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.