• انتشار: 3 اکتبر 2019
  • ساعت: 11:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 38351
پرینت

فرمانده پلیس ولسوالی کجران دایکندی بر یک سرباز زن پلیس تجاوز کرده است

مومنه کربلایی، زنی که در فرماندهی پولیس ولسوالی کجرانِ دایکندی سرباز است می‌گوید، محمدخان بلوچ، فرمانده پولیس این ولسوالی به وی تجاوز جنسی کرده است.

مومنه می‌گوید، در تاریخ ۱۵سنبله ۱۳۹۸وقتی احمد تنوری، مدیر تأمینات فرماندهی پولیس دایکندی برای نظارت از فرماندهی پولیس ولسوالی کجران به این ولسوالی آمده بود، محمدخان بلوچ، فرمانده پولیس کجران او را برای هم‌بستری، به احمد تنوری، مدیر تأمینات معرفی کرد.

مومنه می‌گوید در جریان نظارت و در میان همۀ کارمندان فرماندهی پولیس کجران، احمد تنوری با دست‌اندازی به وی، آبرو و حیثیت او را نزد همه زیر پا کرده است.

به گفتۀ این زن، یک روز بعد، ساعت ۱۲ شبِ ۱۶سنبلۀ ۹۸، محمدخان بلوچ به محافظانش دستور داده است تا مومنه را نزد مدیر تأمینات ببرند.

او می‌گوید، وقتی از این برنامه آگاه شد، موضوع را با امنیت ملی در میان گذاشت و سربازان امنیت ملی پیش از رسیدن محافظان محمدخان بلوچ در اطراف خانۀ او جابه‌جا . وقتی شدند و زمانیکه محافظان به نزدیکی خانۀ مومنه رسیدند، میان سربازان امنیت ملی و محافظان فرمانده پولیس کجران، درگیری رخ داد.

به نقل از سلام وطن دار ، مومنه می‌گوید، پس از این رویداد، محمدخان بلوچ او را به دفتر کارش خواست و با اسلحه به مرگ تهدیدش کرد. مومنه می‌گوید: «به من گفت، تلفنت را بده، تلفنم را گرفت و به زور بر من تجاوز کرد و گفت کاری را که مدیر تأمینات نتوانست، من می‌کنم.»

این سرباز می‌گوید، در ولسوالی کجران کسی به دادش نرسید و حالا برای دادخواهی به نیلی، مرکز دایکندی آمده است. به گفتۀ او، فرماندهی پولیس، آمر امنیت و حتا والی  دایکندی هنوز به پروندۀ او توجهی نکرده‌اند.

خواستیم دیدگاه فرمانده پولیس ولسوالی کجران را نیز داشته باشیم، اما با تماس‌های پی‌ در پی موفق نشدیم.

با این حال نقیب‌الله مالستانی، آمر امنیت فرماندهی پولیس دایکندی می‌گوید، پروندۀ این بانوی سرباز تحت بررسی پولیس جنایی قرار دارد و به خاطر انتخابات ریاست جمهوری کار روی این پرونده به تأخیر افتاده است.

به گفتۀ آمر امنیت فرماندهی پولیس دایکندی، پروندۀ مومنه کربلایی به صورت جدی پی‌گیری می‌شود و به نهادهای عدلی و قضایی سپرده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.