• انتشار: 15 مارس 2018
  • ساعت: 17:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27114
پرینت

فرمانده نیروهای خارجی: تمرکز ما بر کابل است

جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفته است با افزایش شمار عملیات خاص در مرکز و اطراف کابل برای جلوگیری از حملات بیشتر به شهر می توان گفت که تمرکز تامین امنیت هم اکنون بر کابل است.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان روز گذشته (چهارشنبه) گفت: «ما شمار عملیات های خاص را در مرکز و اطراف شهر افزایش داده ایم تا شبکه هایی که به شهر حمله می کنند را هدف قرار دهیم. بنابراین، هم اکنون تمرکز ما بر کابل است.»

آقای نیکلسون افزود که دولت افغانستان نیز در همین حال به عنوان بخشی از مقابله موثر علیه شبکه های تروریستی، سمت پنج تن از مقامات ارشد پولیس را در مناطق مختلف شهر کابل تغییر داده اند.

او گفت که تلاش ها در بخش تامین امنیت محلی ناکام بوده و گروه طالبان در ماه های اخیر موفق شده حملات مرگباری را با تلفات بالای غیرنظامیان راه اندازی کنند.

نیکلسون علاوه کرد تعدادی از سربازان آمریکایی که به تازگی وارد افغانستان شده اند، در آموزش سربازان پولیس کابل به عنوان بخشی از پلان جامع امنیتی شهر کابل کار می کنند.

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفت: «می خواهم رک باشم. کارهای زیادی برای انجام داریم، زیرا این شهر (کابل) طی ۱۵ سال گذشته بسیار بزرگ شده است. و همزمان این شهر توسط شورشیان و گروه های جنایت کار بسیار آسیب پذیر شده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.