امنیت و جرایم

یک فرمانده و مسئول نظامی طالبان در ولایت غزنی به هلاکت رسیدند

این مقامات همچنین می گویند که در این عملیات ها، ۱۹ تن دیگر از این شورشیان به همراه این دو فرمانده و مسئول نظامی طالبان به هلاکت رسیدند.

حنیف رضایی سخنگوی پیاده نظام سوم ارتش ملی به خبرگزاری رها گفت شورشیان طالبان حوالی ساعت ۱ بامداد امروز، در یک حمله از پیش طراحی شده بر چندین پوسته امنیتی در منطقه سه پای ولسوالی اندر ولایت غزنی حمله کردند که اما با پاسخ به موقع نیروهای امنیتی کشور مواجه شدند.

وی گفت در نتیجه این رویداد، ملا شاکر یکی از فرماندهان گروهی شورشیان طالبان به همراه ده تن دیگر کشته شده و پنج تن دیگر از این شورشیان نیز زخمی شدند.

آقای رضایی افزود همچنین شب گذشته در جریان عملیات مشترک نیروهای امنیتی کشور که در منطقه نانی در ولسوالی اندر این ولایت راه اندازی شد، ملا یوسف مسئول نظامی طالبان در ولسوالی اندر به همراه ۹ تن از زیردستانش به هلاکت رسید.

آقای حنیف رضایی همچنین علاوه کرد که در جریان این رویداد ها، دو تن از سربازان کشور به شهادت رسیده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

شورشیان طالبان تاکنون در خصوص این رویداد چیزی نگفته اند.

لازم به ذکر است که عملیاتی تحت نام شفق از چند روز به این سو در مرکز و ولسوالی های ولایت غزنی جهت سرکوب مخالفان مسلح راه اندازی شده است.

ولایت غزنی از جمله ولایت های نسبتا ناامن درمرکز کشور است که شورشیان طالبان و دیگر گروه های مسلح مخالف دولت درشماری از ولسوالی های آن فعالیت دارند .
محمدعطا رضایی-غزنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا