• انتشار: 5 اکتبر 2020
  • ساعت: 12:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 49365
پرینت

فرمانده قطعه سرخ طالبان در بدخشان کشته شد

ثناأالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس بدخشان گفت در درگیریی که از ساعت ۵ پس از چاشت تا ساعت ۱۱ شب گذشته (یکشنبه ۱۳ میزان) بین طالبان و نیروهای امنیتی ادامه داشت؛ قاری صابر، فرماندۀ قطعۀ سرخ طالبان با سه تن از محافظان‌اش کشته شده و قاری شمسی‌الله از فرماندهان کلیدی گروه طالبان با ۵ تن از جنگ‌جویان این گروه زخمی شدند.

مقام‌های امنیتی بدخشان می‌گویند گروه طالبان حملات تهاجمی‌شان را از چندین استقامت با هدف تصرف ولسوالی جرم آغاز کرده بودند اما با مقاومت نیروهای امنیتی با دادن تلفات سنگین عقب نشینی کرده‌اند.

ثناأالله روحانی، سخنگوی فرماندهی پولیس بدخشان گفت در این درگیری که از ساعت ۵ پس از چاشت تا ساعت ۱۱ شب گذشته (یکشنبه ۱۳ میزان) ادامه داشت؛ قاری صابر، فرماندۀ قطعۀ سرخ طالبان با سه تن از محافظان‌اش کشته شده و قاری شمسی‌الله از فرماندهان کلیدی گروه طالبان با ۵ تن از جنگ‌جویان این گروه زخمی شدند.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس بدخشان  اکنون حملات تهاجمی جنگ‌جویان طالبان عقب زده شده و وضعیت در این ولسوالی به حالت عادی برگشته است.

ولسوالی جرم، یکی از ولسوالی‌های نا‌آرام بدخشان می‌باشد که بخش بزرگی از آن از چندنی بدین‌سو زیر کنترل طالبان است و در سال‌های اخیر این ولسوالی شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان بوده است.

مسؤولان محلی بدخشان می‌گویند که پس از آغاز مذاکرات مستقیم حکومت افغانستان با گروه طالبان این سومین حملۀ تهاجمی جنگ‌جویان طالبان است که از سوی نیروهای امنیتی در حالت دفاعی فعال عقب زده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.