• انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۰:۲۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 67071
پرینت

فرمانده طالبان که ارگ ریاست جمهوری را تصرف کرده بود امروز کشته شد

«حمدالله مخلص» از فرماندهان ارشد طالبان و از جمله کسانی که در هنگام سقوط ارگ بر چوکی ریاست جمهوری نشسته بود، در حمله امروز مردان مسلح به شفاخانه سردار محمد داوود خان کشته شد.

کاربران شبکه های اجتماعی و برخی خبرنگاران به نقل از منابع طالبان و مقام های صحی می گویند که «حمدالله مخلص» یک تن از فرماندهان ارشد طالبان در حمله امروز سه شنبه (۱۱ عقرب) مردان مسلح به شفاخانه نظامی سردار محمد داوود خان کشته شده است.

حمدالله مخلص از جمله فرماندهان طالبان بود که پس از فرار اشرف غنی از کشور، وارد کاخ ریاست جمهوری شد و بر چوکی ریاست جمهوری نشست.

در همین حال، مقام های طالبان در رابطه با حمله امروز می گویند که ۵ عضو گروه داعش در جریان این حمله اشتراک داشتند که ۴ تن از آنان طی درگیری با نیروهای طالبان کشته شده و یک تن دیگرشان هم اکنون در بازداشت است.

حوالی ساعت ۱ ظهر امروز سه شنبه چندین مهاجم مسلح به شفاخانه ۴۰۰ بستر نظامی سردار محمد داوودخان در شهر کابل حمله کردند.

بلال کریمی سخنگوی طالبان در این رابطه گفت یک تن از مهاجمین خود را در مقابل دروازه ورودی شفاخانه منفجر ساخت و دیگر مهاجمین به درگیری با نیروهای طالبان پرداختند.

ساکنین محلی اما می گویند که صدای دو انفجار و تیراندازی های پی هم را از شفاخانه شنیده اند.

آمار دقیق و رسمی از تلفات این حادثه تاکنون منتشر نشده، اما یک منبع طالبان گفته است که در این حادثه ۲۳ تن کشته شده و بیش از ۴۰ تن دیگر زخمی شدند.

تاکنون مسئولیت این رویداد را مستقلا شخص و یا گروهی بر عهده نگرفته است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.