امنیت و جرایم

فرمانده طالبان پاکستان هدف حملات هواپیمای بی سرنشین ناشناس در ولایت کنر بود

شام پنجشنبه (۲۵ قوس) گزارش هایی منتشر گردید که ولایت کنر در شرق کشور و هم مرز با پاکستان شاهد حملاتی هوایی از سوی هواپیماهای بی سرنشین ناشناس بوده است.

امارت اسلامی طالبان نیز تایید کرده بود که حملاتی در ولایت کنر در شرق کشور به وقوع پیوسته است اما جزئیاتی در این خصوص ارائه نکرده بودند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما گفت که این حملات از سوی خاک پاکستان صورت گرفته و وزارت خارجه طالبان به صورت رسمی این موضوع را تعقیب خواهد کرد.

اما هم اکنون تحریک طالبان پاکستان تایید کرده که هدف این حملات هواپیمای بی سرنشین یک تن از فرماندهان این جنبش در ولایت کنر افغانستان بوده است.

تحریک طالبان پاکستان در بیانیه ای گفت که هدف این حملات، خانه امن «مولوی فقیر محمد» از فرماندهان این گروه در قریه «چوگام» در ولسوالی شلتن در ولایت کنر بوده است.

طالبان پاکستان می گوید که در این حمله اما به مولوی فقیرمحمد آسیبی نرسیده، اما دو تن دیگر زخمی شده اند.

این حمله در حالی صورت می گیرد که تنها یک هفته از پایان توافق آتش بس میان حکومت و تحریک طالبان پاکستان می گذرد.

پاکستان هنوز تایید نکرده است که این حملات را آنها انجام داده اند.

امارت اسلامی طالبان افغانستان علیرغم تلاش های فراوان و میانجی گری و میزبانی نتوانست حکومت و تحریک طالبان پاکستان را با هم آشتی دهد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. بیشتراز ۴۰ سال بدینطرف ملت افغانستان دربین جنگ غرب وشرق آواره در بدرشدن هنوز دامن این جنگ کنده نشده افغانان یکی دیگرش را بدستور انها بقتل میرسانند کشورهای مطلب اشنا دیگر بس است بگزارد افغانان بین خود صلح اشتی نمایند وهم پول منجمید شده ملت را دوباره به افغانان واگزارشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا