سیاستِتیتر یک

فرمانده سنتکام: داعش حملات خود را در تابستان در افغانستان افزایش می دهد

جنرال «کنت فرانک مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی امریکا موسوم به «سنتکام» می گوید که طالبان در مهار گروه داعش تاکنون موفق نبوده و این گروه [داعش] حملات خود را در تابستان در افغانستان افزایش خواهد داد.

جنرال مک کنزی که امروز (سه شنبه ۲۴ حوت) به پرسش های اعضای کمیته خدمات مسلح سنای این کشور پاسخ می داد، گفت علیرغم تلاش های طالبان، آنها نتوانسته اند گروه داعش را مهار کنند و به نظر می رسد که داعش حملات تروریستی خود را در ماه های تابستانی پیش رو افزایش دهند.

وی اما افزود در حالیکه طالبان موضع مستحکمی علیه گروه القاعده از خود نشان نداده، تلاش خود را برای مهار گروه داعش انجام داده است، گرچه در این کار کاملا موفق نبوده اند.

این جنرال ارشد امریکایی در پاسخ به سوال سناتور آنگوس کینگ گفت: «طالبان در تقلای اعمال فشار بر گروه داعش بوده اما این کار راحتی برایشان نبوده است.»

در همین حال وی علاوه کرد که داعش طی چند ماه اخیر حملات مرگباری را در سطح افغانستان به شمول کابل راه اندازی کرده است.

به گفته ی وی، این حملات در حالی توسط داعش صورت گرفته که هنوز فصل گرما که معمولا آغاز درگیری ها در افغانستان می باشد شروع نشده است.

او گفت: «از زمستان در حال بیرون شدن هستیم.؛ و این یعنی شروع فصل درگیری ها در افغانستان. انتظار من این است که گروه داعش حملات خود را در تابستان در افغانستان افزایش می دهد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا