• انتشار: 18 ژوئن 2017
  • ساعت: 14:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 21715
پرینت

فرمانده اسبق طالبان: رهبران ارشد طالبان در پاکستان هستند

یک فرمانده اسبق گروه طالبان که به تازگی به پروسه صلح پیوسته است، تایید کرد که رهبران ارشد این گروه در پاکستان مستقر می باشند.

دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار در خبرنامه ای نوشته است که بخاطر تلاش های مامورین اداره امنیت ملی در این ولایت، یک گروه از شورشیان طالبان به پروسه صلح پیوسته است و سوگند یاد کرده اند که دیگر به فعالیت های شورشیانه علیه دولت دست نخواهند زد.

این گروه پنج نفره به فرماندهی عبدالوهاب که خود را تسلیم دولت کرده اند، می گوید که طی هشت سال گذشته فعالیت های شورشیانه خود را در ولسوالی های خوگیانی، شیرزاد، حصارک، چپرهار و دیگر ولسوالی های ولایت ننگرهار انجام می داده اند.

عبدالوهاب تایید می کند که رهبران ارشد گروه طالبان در پاکستان مستقر هستند و آنها پیش از این دستوراتشان را برای اجرای فعالیت های شورشیانه از این رهبران دریافت می کردند.

وحید الله یک عضو دیگر این گروه می گوید که شش سال پیش به عضویت طالبان در آمده و دستوراتشان را از رهبران ارشد طالبان در پاکستان دریافت می کرده اند.

به گفته وحید الله، بیشتر دستوراتی که این گروه دریافت می کرد، این بود که مکاتب، پل ها و دیگر اماکن عمومی را هدف قرار دهند.

طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.