• انتشار: ۲۷ سنبله ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 63449
پرینت

فرمانده آمریکایی اعتراف کرد که غیرنظامیان افغان در حمله هوایی آنها کشته شدند

مقام های نظامی آمریکا اعتراف کرده اند که حمله هفتم سنبله هواپیمای بی سرنشین آنها در افغانستان چندین غیرنظامی را هدف قرار داده است.

جنرال فرانک مککنزی فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) روز گذشته (جمعه ۲۶ سنبله) در یک نشست خبری در پنتاگون گفت حمله چند هفته پیش هواپیمای بی سرنشین آنها در افغانستان چندین غیرنظامی را هدف قرار داده است.

آقای مککنزی گفت “این حمله یک اشتباه فاجعه بار است.”

نظامیان آمریکایی پیش تر مدعی بودند که هواپیمای بی سرنشین آنها موتر حامل چند عضو گروه داعش را هدف قرار داده است.

مککنزی علاوه کرد که آمریکا بخاطر این اشتباه عذرخواهی می کند و در حال بررسی برای پرداخت غرامت به بازماندگان این حادثه است.

وی گفت آنها موتر مورد نظر را که یک تویوتا کورولای سفید رنگ بود به مدت هشت ساعت رد گیری و تعقیب کرده بودند. گمان می رفت که در «تول باکس» /صندوق عقب آن مواد منفجره جاسازی شده که تهدیدی برای نیروهای آمریکایی در میدان هوایی کابل بود.

پس از آن حادثه، تا چهار روز پس از آن مقامات در پنتاگون تاکید می کردند که عملیات شان با موفقیت انجام شده و آنها اعضایی از گروه تروریستی داعش را هدف قرار داده اند.

اما بعد از آن گزارش های مختلفی مطرح شد که راننده موتر کورولا یکی از کارمندان سابق یکی از ارگان های حقوق بشری آمریکایی به همراه خانواده اش بوده است، و هیچ آثاری هم از حضور داعش در آن موتر دیده نشده است.

این حمله هوایی در روز ۲۹ اگست (۷ سنبله ۱۴۰۰) صورت گرفت که در آن ۱۰ تن به شمول ۷ کودک جان خود را از دست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.